• |
ide | kryesore

Shikoni episodin e dytë/ Lali i Bashkisë detyrohet ta marrë live vaksinën misterioze

Arkiva, Kryesore, Lajme

Ka dalë në rrjet episodi i dytë i serialit të animuar që Lapsi.al e ka parë online “Aventurat e Uriah Fikut”. Në qendër të satirës politike është edhe një herë kryebashkiaku që ndërvepron mes batutave dhe sikleteve me kryeministrin, Mamicën e Skënderbeut dhe Tao Pallën. Seriali i radhës është rreth 9 minuta sërish në qendër të vëmëndjes Erion Veliajn, me pseudonimin Uriah-Fiku. Animacioni mund të shihet edhe në Facebook në profilin Uriah Fiku që ka shpërndarë në rrjet serinë e radhës.


Në episodin e dytë, fiku është sërish në hall, pasi shefi i madh i ka lënë për detyrë të vaksinohet live, megjithëse nuk i tregon se ku e ka gjetur vaksinën.

Ndërkohe, Mamica dhe ministrat e tjerë shijojnë lojën perverse që bëhet me Fikun, ai e ndan shqetësimin me familjarët e tij që janë të vetmit që e ngushëllojnë apo i japin zemër të durojë deri në fund të Prillit. Episodi mbyllet me Ramën që e urdhëron me rreptësi Veliajn të vërë në zbatim misionin që i është ngarkuar. Por çfarë misioni është ky? Këtu qëndron edhe fida e vërtetë, sepse Fiku më parë duhet ta gjejë çfarë mendon shefi dhe më pas ta zbatojë atë.©Lapsi.al

Shikoni episodin e parë/ Starton seriali humoristik për Lali Erin

 

 

14 Comments

 1. ore, shume te buta po i bejn
  bjerini more, se i klane ble te gjitha te tjerat
  bjeruni pa anje meshire, sic nuk kane meshire per asnje njeri mostrat

 2. Uriah Hippi koqe fiku
  Qe hapet porsi llastiku
  Pederast e çun legen
  Ne Tirane si ai nuk gjen

  Lali fiku matrapiku
  E ka hunden si sqep qukapiku
  I pabese dhe mashtrues
  Lajkatar njeri zuzar

  Lali Zdromsi qen i Rames
  Si langua ai kuis kur padroni
  I hedh kockat ai me vrap shkon i lepin.

  Lali dhjeri turiderri
  Na ish katunar i ndjeri
  Llafazan dhe frikacak
  Injorant dhe delirant

  Pu pu moj shqiperi
  Ç’maskarenj dhe zuzar mban ti ne gji
  Te rropen me kusari
  Keta zuzare xhelate te zinj.

 3. Nje pacavure si nga trajtimi artistik ashtu edhe nga subjekti qe nuk eshte e denje as per femijet e kopeshtit perjashto te gjithe zagaret e ketij portali.

 4. Ky Ramuti eshte harbut
  Çifut njei makut
  Eshte i gjate si hajvan
  I shemtuar si Taleban

  Me çitjane dhe poture
  Ky i gjati eshte paçavure
  Me gomere ai kendon
  Shqiperine e denigron

  Arumun njeri tutkun
  Ne i themi ai eshte Mazllum
  Makaronat ne nevojtore
  Ai i lepin si akullore

  Eshte i gjate dy metrosh
  Zullumqar dhe kodosh
  Ky pallosh bojaxhi
  Qe e mban veten per zoteri
  Po ne fakt eshte zorraxhi

 5. Neri
  03/04/2021 te 22:34
  Ky Ramuti eshte harbut
  Çifut njeri makut
  Eshte i gjate si hajvan
  I shemtuar si Taleban

  Me çitjane dhe poture
  Ky i gjati eshte paçavure
  Me gomere ai kendon
  Shqiperine e denigron

  Arumun njeri tutkun
  Ne i themi ai eshte Mazllum
  Makaronat ne nevojtore
  Ai i lepin si akullore

  Eshte i gjate dy metrosh
  Zullumqar dhe kodosh
  Ky pallosh bojaxhi
  Qe e mban veten per zoteri
  Po ne fakt eshte zorraxhi

  1. Reklam per zagaret e rilindjes qe ju merr me gjyq begeti 110.000000 MILION EURO kaq kushtonin vaksinat fajzer

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.