• |
ide | kryesore

1866 raste të reja me Covid në Greqi, 73 jetë të humbura

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Autoritetet greke njoftuan sot 1886 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, nga të cilat 13 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 277 277. Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 69 konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 2935 kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.


Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 759. Që nga fillimi i pandemisë, 1771 pacientë janë larguar nga ICU. Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 73, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 8453 vdekje.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.