• |
ide | kryesore

Chadwick Boseman nderohet me një cmim në “SAG Awards 2021”

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori i ndjerë Chadwick Boseman është nderuar së fundmi me një çmim  në “SAG Awards 2021” për performancën e tij në “Ma Rainey’s Black Bottom”.

Bashkëshortja e aktorit,Taylor Simone Ledward, pranoi çmimin teksa falënderoi “Screen Actors Guild Awards” për vlerësimin që i bënë aktorit të ndjerë.“Faleminderit Zot. Faleminderit Leroy dhe Carolyn Boseman.Faleminderit Screen Actors”, u shpreh Taylor.Chadwick Boseman ndërroi jetë në gusht të 2020 nga kanceri i zorrës së trashë. Ai u nderua gjithashtu pas vdekjes me cmimin si  ‘Aktori më të mirë mashkull’ në ‘Golden Globes 2021’.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu