• |
ide | kryesore

Del sondazhi italian/ Kush do t’i fitojë zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kur kanë mbetur vetëm 2 javë nga zgjedhjet e 25 prillit, të dhënat e rezultatit të katërt kombëtar të Antonio Notos dhe RTV Ora tregon se opozita vijon të ruajë avantazh përballë Partisë Socialiste.

Noto tregoi se sondazhi është zhvilluar ditët e fundit dhe ka përfunduar në 5 prill. Nga shifrat e sondazhit opozita thellon avantazhin përballë Ramës, PD rritje, PS rënie.


Sipas këtij sondazhi PS llogaritet nga 44 në 48% ndërsa PD shkon nga 42 në 46%, LSI llogaritet nga 6 në 10%. 

6 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.