• |
ide | kryesore

Palmer për Tom Doshin: Listat nuk janë perfekte, vendimet e DASH të mirëmenduara

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zv/ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer në një bashkëbisedim online me gazetarët ka komentuar vijimin e fushatës elektorale në Shqipëri në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit.


Palmer në fjalën e tij ka komentuar vendimin e DASH në lidhje me Tom Doshin, ku thekson se është e rëndësishme zhvillimi i zgjedhjeve zgjedhje transparente si dhe të vijojë Reforma në Drejtësi.


“Listat nuk janë perfektë, vendimet e DASH të mirëmenduara”, ka thënë Palmer. Ndër të tjera ai ka thënë se SPAK deri më tani ka bërë shumë progres dhe po punohet për ngritjen e mëtejshme të kësaj strukture.

3 Comments

  1. Vendimet e desherve pa dyshimin me te vogel jane te miremenduara se ate pune kane te miremendermendohen. Problemi eshte delet kur do fillojne te rrudhosin pak trurin se e kane rrafsh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu