• |
ide | kryesore

Përplasen fort Bert Ndrenika me Mond Budinën: “U bashkove me krimin”, “mbante golf të palarë”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dy aktorë që u përplasën në dy kapme të kundërta për ruajtjen apo prishjen e Teatrit Kombëtar, kanë replikuar sot lidhur me fushtën elektorale të PS.


Në një intervistë në “Neës 24”, Edmond Budina ka folur për pjesëmarrjen e Robert Ndrenikës në spotin elektoral të Partisë Socialiste. Ai tha se është e pakoncpetueshme mbështetja për një qeveri që dhunon kolegët.“Unë asnjëherë nuk kam thënë që do të shtrihem para teatrit, apo do vërvitem në varr nëse teatri shembet. Për mua është e pakonceptueshme që si artistët, të mos pranojë idenë e ruajtjes së teatrit dhe ndërtimit të një të riu diku tjetër. nuk e kocpetoj dot si mundet të biesh dakrod me një shtet e një qeveri që dhunon koleget dhe e shemb teatrin me kolegët e tu brenda. Është jashtë mendjes të mos të të dhimbset që rruspa i bie teatrit me kostumet varur. Dhe të mos thuash asnjë llaf. Çfarëdo interesi të kesh! Për mua është e turpshme. Megjithatë, unë as i kam gjykuar as nuk i marr nëpër gojë. Unë kam qenë ky që jam. Unë nganjëherë iu qaj edhe hallin se mund të kenë edhe halle shumë të mëdha. Secili bën zgjedhjen e vet, nuk i vë në kryq, por koherenca vlen në këtë botë”, thotë Budina.

 

Në lidhje me intervistën e kolegut të tij që përdori edhe koncepte të rënda si : “U bashkuan me krimin”, ka reaguar edhe aktori i Robert Ndrenika. Ai nuk është përgjigjur direkt as për teatrin as për PS-në por e ironizoi Budinën duke gërmuar në biografinë e tij.

“Lavdi perëndisë që jam ende gjallë… Ky Edmondi B….(udina) në teatër u katapultua zv sekretar partije dhe i thoshte org.bazë (çerdhja e gjarpërinjve) kujdes nga Ndrenika se është reaksionar… por faleminderit se në stërvitje ushtarake më lejonte vetëm pushkë druri (që ishte shumë më e lehtë) po për hir të së vërtetës përqafoi shpejt proceset demokratike dhe se na gjeti nje pardesy te bardhe se deri ne ate kohe mbante nje golf leshi te zi dhe te pa lare”, shkruajti Ndrenika.

©Lapsi.al

 13 Comments

 1. Dobet Berti. C’hyn golfi dhe pardesyja ketu. Sharja nuk eshte argument. Megjithate respekte per

  ish reaksionarin qe u be bashkepunetor i se keqes ne pleqeri. “Mishi tretet kocka mbetet”

 2. Ndrenika nje plehre tani ne pleqeri.

  Ne varrim tend do kesh vetem komuniste e mafioze qe do te nderojne.

  U turperove shume vone

 3. Si ka mundesi qe te gjithe ish sigurimsat dhe ish spiunat aderojne ne Partine Demokratike?!

  1. E ke fjalen per:
   Gramoz Rucin.
   Namik Doklen
   Skender Gjinushin.
   Kristaq Edi Ramen
   Xhelil Ilir Gjonin
   Servet Arben Pellumbin
   apo per prurjen e re Luljeta Bozo?

 4. Ky Berti si ai qe vendosi baste e gjithe jeten e kalii ne varferi dhe ne fund te jetes kapi nje bast

  miliona dollare. Por ishte vone dhe me ato leke ndertoi nje nevojtore me mdishkrimin ” Pshurrni mbi

  fatin tim” Edhe ky ndoshta mori miliona nga KM-ja por ne pleqeri pshurri mbi emrin e tij.

 5. Ndrenika, he Nike aktor i madh dhe per sa je i madh mund ta shumezosh me 2.000 per te nxjerre gjithashtu burrin kurve qe je. Turp per ty more mustaqemut

 6. O Ndrenicke qe e le bythen te ramazoni hajt nuk po te themi gjo, po qe te perdorosh si bq lulishteje, kete mund mos ja lejoje vetes nese pretendon qe je nje person gjasme me statute te madhe.

 7. Ky -kerma-gjoja na paska qene me biografi te keqe qe i paska thene -Budina-rujuni nga ky -raksionari-O kerme ti mund te kesh patur ndonje njolle ne biografi por do kesh qene -SPIUN-i sigurimit famekeq se nuk te linte njeri te luaje teater dhe filma ne ate kohe me biografi te keqe sipas bushtrave komuniste.

 8. Duke pare gjithe keto komente, qe shkojne pak a shume me opinonin tim thashe te mos beja koment, por me qe pashe komentin e nje miu te bodrumeve te stalles se kongreseve, te ores 19:02, thashe po i them nja dy fjale ketij mutit hajdut e i shkedhyer si fis; Ne kohen e qenit endhjer po te kerkonin te hyje ne parti, do tu ne edhe nese nul do je, sepse prap liste problème. Une nuk mbaj asnjerin aktor me te mire se tjetrin, nder keta te dy e as tjetrin. Ne kete rabat une i jap te drejte Budines,sepse akuza qe i ben Ndrenika si zv / sekrtar partie, nuk e zbeh personalitztin e tije para Ndrenikes qe u shit te hajdutet. Per turp qe Ndrenika paska qene, me cene ne biografi. Ketu ka dy gjera, ose sen i partie eshte kethyer démocrate dhe ish “armiku” qe ka kethyer ne komunist. Shitja e nderit te fin dhe te familles e ben Ndreniken zar te qen qeverise, turp. Problemi eshte se keta si ky po te kishin turp nuk i tradhetonin veten dhe koleget.

 9. Ndrenike je jashte zemrave ndersa per Budinen ndiej shume respekt dhe shpresoj te kuptoje qe si PD si PS nje hale jane, te kishte kandiduar i pavarur do fitonte

 10. Duket qe te ka djegur shume o Robert.Sa per talljen me bluzen e palare eshte e vertet se ne shqiptaret e atij brezi vertet kishim nga nje bluze dhe kur e lanim rrinim brenda se skishim tjeter.Kurse ti i persekutuari rrije me kravate dhe Partia te jepte te gjitha rolet.Ke qene vertet aktor i mire por mos harro se kishte edhe shume me te mire se ty qe nuk e kishin luksin tend te mernin te gjitha rolet.Prandaj mos u tall o zemer kazem me varferine tone.Gropen qe do varroseshe po te prishej teatri cfare e bere ? apo ta mbushi rama.Mos harro se 4 vjet vure bythen ne karriget e parlamentit i zgjedhur nga PD dhe hyre ne Guiness si deputeti me memec.Te kuptoj nevrikosjen tende kur na permend varferine qe kishte shumica, por kjo tregon sa i pa vlere dhe i vogel je si njeri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *