• |
ide | kryesore

Balluku flakë për flakë me kontrollorët: Janë “qënie” të mbrojtura nga ligji!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministrja e Infrastrukturës, ish drejtuesja e Albcontrol, Belinda Balluku ka shpjeguar si ndodhi përplasja me kontrollorët e Rinasit, gjë që çoi në grevën e përgjithshme. Ndërsa ndërhyri në Opinion, Balluku nuk e fshehur përçmimin dhe mllefin ndaj kontrollorëve në dy raste. Së pari kur nxorri arsyetimin e njërit prej tyre që kishte kërkuar pushim sepse ishte i stresuar, duke nxjerrë arsyetimin ku ai kishte shkruar se kishte marrë borxh për të mbajtur familjen sepse i duhej të paguante kredinë. “4 veta në familje nuk i mbante dot me 2400 euro” u shpreh Balluku, duke pretenduar se me përgjysmimin e rrogës kontrollorëve “nuk i kishte ndryshuar mënyra e jetesës”. Një tjetër moment, kur Balluku u shpreh me përçmim për kontrollorët ishte kur tha se ata nuk ishin shkarkuar, duke i quajtur “qënie të mbrojtura më së miri nga ligji”.


Arroganca e Ballukut në negociata me kontrollorët, sipas tyre është arsyeja kryesore që situata precipitoi deri në kolaps.


9 Comments

 1. Jane “qenie” thote Merushja. Ore ju vetem per kete arrogancen e prepotencen e shfrenuar duhet tju qish robt edhe sikur te kishit punuar me se miri.Jo me qe 8 vjet qe skeni ngul asnje gozhde por rrinit duke i bere lajka njeri tjetrit ne facebook e duke postuar projektet 3D qe do realizohen te gjitha brenda tremujorit te mandatit te trete:)

 2. Lufthana ka nxjerrë 60% personelit pa punë,

  Alitalia ka shkarkuar 30% personelit,

  Në Berlin u mbyllën 2 aeroporte: Tegel dhe Schönefeld. 100% e kontrrollorve gjerman dolën papunë.

  British-Airway ka shkurtuar 28% punonjsit.

  Afro 20 kompani fluturimi kanë shpall falimentin.

  Zyrtarisht fluturimet në 2021 janë ulur 50% për shkak të Pandemisë.

  1. ore tropolens, nuk jane punonjes te kompanive ajrore por jane operatore te kontrollit ajror..apo koka jote plot cepa, ca nga rraca e ca nga djepi, nuk arrin ta kuptoje..TRANS i selise roze!

 3. Bravo Loku, mos je Batoni o bythqiri vogel. Je shume injorant per te bere analize statistike. Po per buxhetin e shpenzimeve qe ka ne kete institucion pse nuk ke marre ndonje analize apo kjo se cfare kane bere te tjeret te intereson. Ky vend perfunduar! Ne kohe te cmendura ndodh cdo lloje cmendurie

 4. Ky “Maloku” duhet te jete o nga Skrapari,o nga Tepelena,o nga Kuci i Vlores,se s’ka mundesi te jete kaq i zgjuar nder idiotet!
  Ngateron stewardess-at nje kompanie fluturimi,me ata qe drejtojne trafikun ajror te kompanive te fluturimit apo te military air-force.

  1. Kuciotet jane ne emigrim o vlla..nga ky regjim kane perfituar ortodhoksia, tepelensit, gjirokastritet e ca sarandiote neper te..South-east Albania

 5. Çfarë do të ndodhë në botë kontrollorët nuk preken.Profesioni i tyre është aq delikat dhe i rëndësishëm që asnjë lloj qeverie nik i ndërhyn.Ata nuk mund të pushohen nga puna nuk mund ti ulësh pagën e aq më keq ti arestosh.Këta ja kanë kaluar dhe nazistëve me këto veprime.Njerëzit normal nëse akoma se nuk e kanë kuptuar duhet të reflektojnë.Këta duhen zhdukur më 25 prill.Të shpresojmë që drejtësia të veprojë drejtë!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu