• |
ide | kryesore

Basha publikon videon ironizuse ndaj Ramës: Mos ia hapni derën dështimit (VIDEO)

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar videon e radhës të fushatës së Partisë Demokratike, mbi të cilën shkruan: “Dështimi po troket për herë të tretë në derën tuaj. Mos ia hapni derën!”.


Në video shfaqet një personazh, në rolin e kryeministrit Rama, i cili troket derë më derë, por që në fund nuk gjen askënd që t’i besojë e ta lë të hyjë brenda.


“Njoftoi se Shqipëria humbi për fundimisht gjyqin me sipërmarrësin italian.
Pu pu pu, 110 milionë euro!
Edi Rama jam.
Mami thotë që s’jemi këtu.
: Dështimi po iu troket për herë të tretë. Mos ia hapni derën!”, thuhet në spot.

2 Comments

  1. Reklame e dobet. Ne menyre metaforike shtepia eshte pushteti. Pra Rama eshte ne shtepi. Dhe

    nepermes pushtetit eeshte ne shtepine e secilit, duke e varferuar, duke i rrit taksat , duke ia bere

    jeten me te veshtire, duke e vjedhur, duke i larguar femijet me qellim qe ti zevendsojne me

    bangladeshas. Reklama duhej te ishte si ta nxjerrim nga shtepia mundesisht me vote dhe nqs

    votat i vjedh sic ka bere deri tani, te gjejme nje rruge tjeter sado e dhimshme dhe me kosto te jete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu