• |
ide | kryesore

Bllokimi i Rinasit, pas Ballukut Rama nxjerr dhe Niko Peleshin të reagojë: Forcat e Armatosura kanë rritur vigjilencën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, me anë të një statusi në “Facebook” ka publikuar pamje, të marrjes në ruajtje të Aeroportit “Nënë Tereza” nga ana e ushtrisë. Peleshi thekson se është rritur vigjilenca për të garantuar ruajtjen e perimetrit të sigurisë së aeroportit.


Postimi i Niko Peleshit:


Aeroporti i Rinasit Nënë Tereza është objekt strategjik me rëndësi të veçantë për sigurinë kombëtare. Strukturat tona të Forcave të Armatosura, si pjesë integrale e aeroportit, kanë rritur vigjilencën për të garantuar ruajtjen e perimetrit të sigurisë së aeroportit veçanërisht pas bojkotimit të punës nga kontrollorët e kompanise së aviacionit civil Albcontrol sha.

3 Comments

  1. Po ce more Pelesh,kush po e sulmon aeroportin e Rinasit? Kjo dalje e ushtrise,ne Rinas,eshte motamo,si dalja e saje,ne rruget e Tiranes,ne fillim te pandemise Covid-19.A beri gje,ne ate kohe?,njelloj do jete edhe tani ne Rinas,

  2. Po ce more Pelesh,kush po e sulmon aeroportin e Rinasit? Kjo dalje e ushtrise,ne Rinas,eshte motamo,si dalja e saje,ne rruget e Tiranes,ne fillim te pandemise Covid-19.A beri gje,ne ate kohe?,njelloj do jete edhe tani ne Rinas,

  3. Leni llafet o mavinj, por nxirrni ato F117-tat, F35-tat dhe ato Sukoi qe keni skutave. Atdheu ne rrezik!

    Beri, cberi, e hoqi vemendjen. Ate 110ml kush do ta paguaj o Ndrio?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu