• |
ide | kryesore

Ish-kreu i Kushtetueses së Kosovës: Rama i priu ndarjes së vendit tonë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani tha në emisionin “Pressing” në T7 se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka prirë procesit të ndarjes së Kosovës gjatë dialogut Kosovë-Serbi. Sipas tij, Rama duhet t’i kërkojë falje lidershipit kosovar.


“Në çështjen e dialogut pati synim të copëtohej Kosova. Ai (Rama) i ka prirë atij procesi dhe e keqja e këtyre marrëdhënieve është nisur nga z. Rama. Kjo për shkak se s’e ka fshehur ai. Këtë gjë nuk e kanë bërë as në kohën e komunizmit”, – është shprehur Hasani.


Hasani tha se Rama i ka ofenduar liderët e Kosovës.

“Rama shkoi aq larg sa që i ofendonte liderët e Kosovës. Unë mendoj se z. Rama ia ka borxh kërkim faljen lidershipit tonë. Pastaj pas zgjedhjeve të normalizohen marrëdhëniet”, – shtoi Hasani. ©LAPSI.al


3 Comments

 1. z.Hasani. KM-ja jone nuk ka gje specifike me Kosoven, sepse ai urren jo vetem Kosoven e Kosovaret

  por urren gjithe shqiptaret, aq sa deshira e tij me e madhe eshte te boshatise Shqiperine dhe ta

  populloje me Aziatike e afrikane qe te mbreteroje i qete nga ata qe kerkojne cingla-mingla si liri

  e demokraci e perralla si barazia para ligjit. Ketij i perlqen te jete si Luigji 14 qe thoshte “Ligji jam

  Une”. Por harron qe nese Luigji 14 cilesohej si Mbreti Diell, ky i joni eshte mbreti terr, ku ka mbi

  2 mije familje qe prej vitesh jetojne pa drita se nuk kane mundesi te paguajne, ku familje te tera

  nuk arrijne te ngopin barkun me buke ndersa qeveritaret drekojne ne lokalet me te shtrejta te botes

  ku vetem bifteku kushton sa 5 paga mesatare mujore apo flene ne hotele 1000 euro nata.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.