• |
ide | kryesore

Kë zgjedhin anglezët për të qënë mbret, Charles apo William

-Instant, Paparazzi, Slider

Britanikët preferojnë që Mbretëresha Elizabeth të pasohet nga Duka i Kembrixhit, Princi William dhe jo nga babai i tij,Charles.
Sipas një sondazhi të publikuar ditën e sotme, rreth 47% e qytetarëve britanikë duan që nipi i parë i Mbretëreshës të ulet në fron dhe jo babai i tij, Princ i Uellsit.


Nga ana tjetër, vetëm 27% e të anketuarëve zgjodhën Princin Charles si pasardhësin e nënës së tyre.
Në këtë sondazh morën pjesë 1590 të rritur britanik.


Ndërkohë, djali i dytë i Princit Charles, Harry ka hequr dorë nga privilegjet dhe është zhvendosur në Kaliforni, SHBA me gruan e tij, Dukeshën e Sussex, Megan . Ata kanë qenë prej kohësh kryefjala e mediave dhe madje intervista e tyre për Oprah ishte bomba përfundimtare.

Sondazhi gjithashtu tregon se 51% e të anketuarve besojnë se Harry dhe Megan kanë dëmtuar imazhin e monarkisë.

Meghan dhe Harry treguan prapaskenat e errëta të Pallatit Mbretëror, teksa ndër të tjera rrëfyen se s’kishin asnjë ndihmë financiare nga familja.

Paratë e vetme me të cilat po jetonin ishin ato që Princeshë Diana i kishte lënë trashëgimi djemve të saj.
Mirëpo, së fundmi Harry ka nisur një punë të re. Sipas “E! Neës”, Duka i Sussex është bërë drejtues në BetterUp Inc., i cili është një aplikacion që ofron trajnim profesional dhe këshillim për shëndetin mendor. Sipas bashkëthemeluesit dhe CEO së këtij programi, Alexi Robichaux, Princi Harry si anëtar i skuadrës drejtuese të BetterUp, do të zgjerojë punën që bën për vite me radhë, pasi ai edukon dhe frymëzon komunitetin e tyre për rëndësinë e përqëndrimit në shëndetin mendor.

1 Comment

  1. Po ne Angli nuk esht si ne Arabi Saudite ku e percakton mbreti cili do jete pasardhesi. Ne Angli e percakton Zoti rradhen. Nje nga gjerat qe mbreteresha ska ne dore eshte te ndryshoje radhen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu