• |
ide | kryesore

Mbyllja e Rinasit/ Akuza e Berishës që provokoi shpërthimin e Belinda Ballukut

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministrja e Infrastrukturës ka shpërthyer në akuza kundër kryeministrit Sali Berisha për mbylljen e Rinasit, duke e akuzuar se kënaqej nga mbyllja e Rinasit për shkak të grevës së kontrollorëve që kanë bllokuar fluturimet ajrore deri në një afat të pacaktuar. Balluku e quajti këtë një fushatë brenda fushatës, duke nxjerrë rrogat e kontrollorëve për ta quajtur grevën e tyre të pajustifikuar. Por cila ishte akuza e Berishës që publikoi në FB mesazhin e qytetarit dixhital? Sipas mesazheve që i kanë shkuar ish kryeministrit, rrogat e kontrollorëve janë përgjysmuar, por në Albcontrol vazhdojnë tenderat e çmendur, aq sa një tavolinë shkon deri në 1 milion euro. Statusi i plotë i Berishës më poshtë:

Albkontrolli ne greve, kerkon doreheqjen e ndrikull Gryksi Ballukut!


Vjedhjet e saj me tendera kane shkaterruar ndermarrjen. Eshte blere tavoline 1 milion euro! Denoj me ashpersine me te madhe vjedhjet dhe korrupsionin e papermbajtur te ndrikull Gryksi Ballukut dhe klanit te saj dhe kerkoj urgjent plotesimin e kerkesave te drejta te grevisteve!

Lexoni denoncimin e kontrollorit dixhital! sb

Pershendetje Doktor! Kontrolloret e trafikut ajror jane shume te revoltuar me situaten 8 vjecare qe eshte krijuar ne Albcontrol. Ky ishte momenti qe u mbush kupa. Mosperfillja dhe tallja nga Balluku per te gjithe ne na ka cuar ne kete pike. Na thone qe kompania nuk ka financa, por ne agjensine e prokurimit publik shpallin cdo dite nga nje tender me vlere marramendese. Ne Albcontrol ka 8 vite qe nuk perfill njeri ligjet dhe rregullat e ketij vendi. Tendera nga me te cuditshmet te cilat nuk i permend njeri. Eshte prokuruar nje tavoline pune per vlera marramendese mbi 1 milion Euro. Me keto tendera zonja u promovua dhe u be ministre. Prandaj kerkesa kryesore e jona eshte dorheqja e Belinda Ballukut dhe e gjithe vartesve te saj ne Albcontrol dhe rikthimi ne fuqi i kontrates tone te punes. Vetem atehere mund te stabilizohet situata.

8 Comments

    1. cfare kerkon ky haleja, plotesimin e kerkesave te tyre? perseri me kerkesa kjo monster , ashtu si mosberjen e vaksinave? Po cfare mut populli jemi ne qe lejme akoma monstra te tilla te na shurdhojne e stresojne, keta duhet te digjen ne turren e druve, ashtu sic bente dikur Inkuzicioni ndaj “heretikeve”.

  1. Prap ky robqiri plak do te krijoje kaos ne vend.Apo duan te mos vijne forcat e Natos per stervitjen e planifikuar me 26 prill

  2. Ik e pi ilacet e mos shif endrra me sy hap. Clidhje kane forcat e Natos me nje mosmarreveshje midis punedhenesit dhe punonjesve. Atyre bravo i qofte dhe duhen mbeshtetur

  3. Mire ky robqiri , po a jane te verteta ato per robqiren qe thone punonjesitj? Apo vl se eshte robqirja jone ajo.

  4. Nato l…le ti bjer nga kosova. shqipot me te rendsishem apo jo?! kush jan me ne hall per ju?! kastrati?! po ikni ore..

  5. Kur u bet ju rob qiret e kuq me Naton . Ne ate kohe merit e Sali Berishes esht Nato ndersa ju rob shkerdhyerit e kuq ishit kundra , mund te japesh shpjegim ti rob shkerdhyer i kuq per kete marifet qe vet e beni dhe mendoni se do ja hidhni gjoja deleve ???

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu