• |
ide | kryesore

Netflix,30 milionë dollarë për dokumentarin e Kanye West

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se reperi Kanye West do të publikojë së shpejti dokumentarin e tij.

Sipas tyre , Kanyeka nisur në fund të vitit 1990  të filmojë cdo moment të jetës së ti duke filluar që nga fillimi i karrierës së tij në Chicago, vdekja e nënës së tij Donda West, përpjekjet për t’u futur në industrinë e modës dhe garën presidenciale në vitin 2020 si dhe divorcin me Kim Kardashian.Ende nuk dihet nëse në këtë dokumentar do të përfshihen detaje rreth problemeve të shëndetit mendor të reperit, i cili në vitin 2016 u shtrua gjithashtu në spital në Los Angeles.Disa burime janë shprehur se platforma Netflix ka shpenzuar më shumë se 30 milion dollarë për të blerë dokumentarin e West.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu