• |
ide | kryesore

Basha: Në 8 vjet qeverisje Rama vetëm nxiti ikjen e të rinjve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike e zhvendosi fushatën elektorale ne qytetin e Lushnjes ku bisedoi me banoret dhe bizneset. Lulzim Basha theksoi se shqetësimi kryesor është emigrimi dhe varfëria për shqiptarët.


Kreu i PD, theksoi se në 8 vite e qeverisjes, Rama vetem nxiti ikjen e të rinjve.


Basha u kërkoi qytetarëve që në 25 Prill të ndëshkojnë dështimin e qeverisë në arsim dhe shëndetësi ndërsa akuzoi qeverinë si shkaktare të situatës së krijuar në aeroportin e rinasit me ndalimin e fluturimeve.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu