• |
ide | kryesore

Ibrahimovic bëhet Antivirus: aktor në Asterix e Obelix krah Marion Cotillard e Vincent Cassel

-Instant, Sport

Zlatan Ibrahimovic vazhdon të planifikojë jetën e tij jashtë fushës së futbollit. Pas përvojës së Festivalit Sanremo, në fakt, suedezi po përgatitet të bëhet aktor. Ai e “zbuloi” atë vetë me një postim mjaft të koduar në Instagram, që kishte vetëm të shkruar – Antivirus. Ajo që qëndronte pas saj u sqarua më pas nga media franceze: Ibra do të interpretojë në filmin tjetër të Asterix dhe Obelix dhe do të jetë personazhi i Antivirus.


Në librat komikë ai është një legjionar romak në kampin Babaorum, një nga katër që rrethon fshatin e Galëve në të cilin banojnë të dy protagonistët. Xhirimet duhej të fillonin që në vitin 2020, por u shty për shkak të pandemisë. Përkrah sulmuesit të Milanit do të luajnë dy yje të kinemasë franceze si Marion Cotillard (në rolin e Kleopatrës) dhe Vincent Cassel (i cili do të jetë Julius Caesar), ndërsa Guillaume Canet dhe Gilles Lellouche do të luajnë Asterix dhe Obelix.

Në të kaluarën, disa sportistë me famë ndërkombëtare kishin luajtur në filma të frymëzuar nga personazhet e Goscinny dhe Uderzo: mes tyre Michael Schumacher, Zinedine Zidane dhe Tony Parker, të gjithë protagonistë të Asterix në Lojërat Olimpike (2008).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu