• |
ide | kryesore

Paratici nuk e fsheh mundësinë Allegri” Tani kokën vetëm tek ndeshjet, jashtë Champions nuk është hipotezë”

-Instant, Sport

“Allegri? Tani për tani po mendojmë të punojmë, nuk ka asnjë arsyetim që shkon përtej ndeshjeve. Pjesa tjetër lë pjesën që gjen.” Drejtori Sportiv i Juventus, Fabio Paratici, driblon zërat për kthimin e mundshëm të ish-trajnerit të Juventusit në stol. “Nëse Pirlo mund të ndihet nën presion? Ne kemi qenë në këtë nivel për njëmbëdhjetë vjet dhe presion kemi çdo ditë. I ndjejmë kur fitojmë tituj ose kupa, imagjino pastaj kur gjërat nuk shkojnë si zakonisht – shtoi ai. – E njëjta gjë vlen edhe për Andrean, ka qenë në këtë nivel për vite me radhë”. Për një gjë të paktën Paratici ishte i qartë: “Juventus jashtë nga katër të parët?” Nuk e mendojmë, nuk është një hipotezë ”


Paratici më pas mbrojti cilësinë e skuadrës së Juventusit. “Unë mendoj se ka lojtarë të mirë, konkurrues. Rabiot është një titullar me Francën, Arthur ka fituar një Kupë të Amerikës me Brazilin, Bentancur ka luajtur një Kupë Amerike dhe një Kupë Bote me Uruguaj. Dhe Mckennie është një nga zbulimet e këtij kampionati. Këto janë sezone pak të çuditshme, me shumë angazhime”. Për Interin: “E filluan me të njëjtin teknik, me një sistem loje dhe me një ide loje tashmë të rrënjosur, e cila ishte ajo e sezonit të kaluar. Ne e dimë se si punon Antonio, ai është një çekiç mbi kokë, ai e bën forcën e tij organizimin e lojës. Ky ishte një avantazh shumë i madh. Nga ekipet kryesuese ne jemi të vetmit që kemi ndryshuar trajner”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu