• |
ide | kryesore

Publikohet lista e nominimeve “iHeartRadio Music Awards 2021”.

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë publikuar listën e nominimeve për “iHeartRadio Music Awards 2021”.


Këngëtari The Weeknd shënoi tetë nominimet kryesore, pasuar nga Megan Thee Stallion dhe Roddy Ricch me nga shtatë si dhe Harry Styles me gjashtë.Këngëtarë të tjerë që morën nominime janë:Ariana Grande, Bad Bunny, Beyonce, Billie Eilish, BLACKPINK, Blake Shelton, BTS,  Cardi B, Charlie Puth, Chris Brown , DaBaby, Doja Cat, Drake, Future, HER, J Balvin, Jhene Aiko, JP Saxe, Justin Bieber, KAROL G, Lady Gaga, Luke Bryan, Luke Combs, Maluma,, Taylor Swift, etj.Gjithashtu këngëtarja me origjinë shqiptare ,Dua Lipaështë nominuar në katër kategori.Ajo u nominua si ‘Artistja femër e vitit’, ‘Këngën e Vitit’ për “Don’t Start Now”, ‘Për këngën me tekstin më të mirë’ dhe për ‘Për videon më të mirë muzikore’.Shfaqja muzikore do të transmetohet drejtpërdrejt nga teatri Dolby i Los Angeles më 27 maj.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu