• |
ide | kryesore

Rama: Mbërrijnë 100 000 vaksina në aeroportin e Rinasit

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar mbërritjen e vaksinave të tjera anti-Covid në aeroportin Ndërkombëtar të Rinasit.


Përmes një mesazhi në “Facebook”, Rama thekson se kanë ardhur 100 mijë doza të tjera, pas 24 orësh vonesë, prej pezullimit të fluturimeve..


 “Aeroporti Nënë Tereza – Me një ditë vonesë për shkak të tentativës çmendurake për bllokimin e fushatës së vaksinimit dhe nxitjen e rrëmujës në prag të zgjedhjeve, mbërrijnë 100,000 vaksina të tjera anticovid.
Më të vendosur se kurrë për të vazhduar me ritme të larta vaksinimin masiv dhe për të garantuar një sezon turistik të lehtësuar e me të ardhura të larta për Shqipërinë”, shkruan Rama. 

12 Comments

 1. Hani mut ju lapsi tani. E majta e ka te sigurte fitoren e thelle ne 25 prill. Pas kesaj ju dhe bosat e tuaj Sali ,Zeni Ilir…do shkoni ne burg

  1. Ore ku eshte ai Stalin tutkalli , i biri i peles dhe djali i gomarit ? Dje shkruante se ata kontrolloret jane te pa zevendesueshem , prandaj duhet tju jepen rrogat sa kerkojne ata.
   Per 24 ore i zevendesuan.
   O Stalin ,,, o i persekutuar nga Enveri . Mblidh mendjen se do te pushoje zemra nga marazi. Kujdesu per veten se ja erdhen zgjedhjet dhe po humbi PDja eshte e sigurte qe nuk do te te lexojme me ketu ne kete port-hale.
   Dhe kete nuk e deshirojme.

  2. Po ca ka ketu per tu ekzaltuar o psikopat. Sikur po ben ndonje gje qe spo e ben ndonje kryeminister i ndonje vendi tjeter. Pastaj, per ta pare me realisht situaten shikoje sesi qendron kjo pune ne raport me vendet e tjera te rajonit apo Europes.

   Te fillojme ti numerojme pak ato premtimet e dhena qe para 8 vjetesh dhe qe do realizohen ne tremujorin e pare te mandatit te trete, apo lere ce deshe?:)

   Na myten sufllaqet.

 2. 10 mije apo 100 se kam frike i ke vene nje zero kot nga mbrapa dhe eksitove Ethem Lalaj idiotin mavi te Mallakastres

 3. Edhe ne sjellesh tere vaksinat e botes e ke kot, madje edhe po te shpikesh vete nje vaksine.

  Ketu ne lidhje me vaksinat problemi me i madh eshete mosbesimi tek vaksinat qe sjell, sepse jane

  te pacertefikuara dhe te ardhura jashte protokolleve e garancive. Randemia shkon e vjen, por

  nuk mund te te lihet edhe 4 vjet fati i nje populli te tere ne doren tende e teb abuzosh me

  pushtetin sic ke bere tash 23 vjet.

 4. Me shume mundesi eshte vaksina kineze, Coronavac, ku sipas nje studimi te fundit nga autoritetet braziliane ka efekt vetem 50.4%

 5. per aq kobe sa shumica e shqiptareve do jene injorant te arsimuaqr sepse universitetin emarin me lek, die pasta behen lepirsa te partive(PD,PS,LSI etj) Shqiperia do vuaj. Pjesa tjeter e shqiptareve qe kan mundesin te largohen ikin sa me pare. Me vjen kes per pakicen e njerezve te zgjuar e te drejte qe kan gelur aty dhe durojn psikopatlleqet e KM die te sufllaqeve. Gjithmon kerkooi te drejtat tuaj dhe mos u percani per partit se per ata jen ver skllever…

 6. Do vijne po jane vertet 100000???Dhe pastaj ca vaksine jane???Kineze???Pa tjeter.Dhe ky kumandari ngazellehet me ndihmen internacionsliste komuniste!!!

 7. Kryestrumbullari i bllokimit të aeroportit, drejtori i standarteve në Albcontrol, Fisnik Tabaku, punonjës prej 13 vitesh i aviacionit, në vitin 2010-2012 ka përfituar bursë të paguar nga Autoriteti i Aviacionit Civil Shqiptar për studimet e tij master në Universitetin Leiden në Hollandë.

  Për gati 20 muaj studime, vëllait të opozitares i janë paguar shkolla, qereja e banesës dhe shpenzimet ditore kokër më kokër 57 mijë e 600 euro nga taksat tona.

  Njeriu që duhet të justifikonte rrogën e lartë, dietat, privilegjet dhe bursën me paratë e shqiptarëve, dje ua futi shqiptarëve duke ua bllokuar bashkë me sivëllezërit e tij militantë, të vetmin aeroport ndërkombëtar.Byrektore të pd ne pune e prasin e salihut ne sume o xixa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu