• |
ide | kryesore

Rama-Metës: Vaksinat vijnë sot dhe fluturimet rifillojnë normalisht nesër. Plani yt dështoi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama reagoi pak minuta pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta i kërkoi KLSH-së auditimin e AlbControl, nisur nga situata e krijuar, protesta e kontrollorëve që çoi në bllokimin e fluturimeve dhe ndalimin e tre prej tyre.


Gjithçka duhet të dini rreth krizës së aeroportit 


Rama akuzon Metën dhe Berishën për plan për bllokimin e vaksinimit, teksa thotë se ky plan dështoi. Sa i përket auditimit, kreu i qeverisë i drejtohet Presidentit t’i vazhdojë Leshkon dhe Leskon në skutat e OFL.

“Ilir kam një lajm të keq për ty: Vaksinat vijnë sot dhe fluturimet rifillojnë normalisht nesër! Plani yt me Saliun për bllokimin e vaksinimit e rikthimin e Rrunpallës në prag të zgjedhjeve dështoi! Dokrrat me reflektime e auditime, vazhdoji me Leshkon dhe Leskon në skutat e OFL!”

14 Comments

 1. BURGU TE PRET O PALLOSH , O KURV E GJAK KURVE .
  O META , TE KAM SHKERDHY MONEN MARE E PRAPE NESE TI KETE KURVE BURR NUK E BURGOS .

 2. Pasi kanë shpallur se janë të paaftë për të punuar, për shkak se janë të stresuar ngaqë iu është ulur rroga, kontrollorët që kanë bllokuar fluturimet në Aeroportin e Rinasit, janë bërë bashkë e kanë shkuar në një lokal për të pirë ndonjë gotë, për të kaluar stresin.

  Dhe më pas, kur lideri dhe drejtuesi real i këtij “grushti shteti”, Ilir Meta, ka dalë në konferencë, janë grumbullur të gjithë para Zeni TV, për të dëgjuar se çfarë do iu thoshte.

    1. merushe quaj agronin . tetmoter dhe gjithe sojin tend te kurves o gjaki bastarduar . ropt ku ti kesh ti dhe te gjitha kurvat mavi .

 3. Shashka tip “griselda” me grusht shteti ne aeroport. Lunaticu nuk ka kufi ne maskaraden e radhes per 4 vjet cmenduri

 4. ne burg te gjithe talebanet “kontrollor” Bravo Edi Tregove qe je burre shteti jo bythqire si ata qe organizuan kete puc Cecenet do vazhdojne te mundohen te krijojne trazira po ne 26 Prill jane jashte loje

 5. Bravo Edi rama, je i madh.Mire e the ,kane gjetur personin e gabuar per menaxhimin e situatave te veshtire.Ropt metes e kush e perkrah e vton kete pleher.

 6. Pse eksitoheni kot o dylbere mavi te Rishkerdhyerjes. Ne gjithe boten diktatoret dalin e thone qe kane te drejte pak rendesi si eshte e verteta apo jane ligjet. Mos kini merak se do ti vije dita dhe Ramazonit tuaj te madherishem sado qe po perpelitet me batutat bajate qe nxjerr perdite nga nevojtorja e tij

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu