• |
ide | kryesore

Shoqërimi i 9 kontrollorëve në polici, punonjësit e Albcontrolit do procedohen në gjendje të lirë

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia e Tiranës ka shoqëruar nëntë punonjës të Albcontrol, në një aksion të forcave policore, që ka vijuar deri në mesnatën e djeshme.nShoqërimet e tyre për t’u marrë në pyetje janë bërë me urdhër të Prokurorisë pas kallëzimit që kompania AlbControl bëri ndaj organizatorëve. Prokuroria nisi menjëherë hetimet me akuzën e shpërdorimit të detyrës.


Ditën e sotme mësohet se punonjësit do të procedohen penalisht në gjendje të lirë për shpërdorim detyre.


8 Comments

      1. pidhin e sateme ka ndodh ne amerike.. ne amerike kane kerkuar rritje page o byth.qir.a te rilindjes kurse ktu kerkojne ate qe i takon. po te doje qeveria i mbeshtet me pag lufte ato se 1 mln euro kosto jane per aq punonjes …ose ti thote te pakten qe leket do ti merrni kur te rregullohet situata dhe nuk ju humbin. Ore pse nuk ibeni njepyetje vetes.. si ka mundesi qe balluku la rrogen 6 mln leke ne muaj per te shkuar me rroge 1.6 mln ne muaj?? mire na e bejne si popull se jemi byth.qira telindur njerez qe q.ine njeritjetrit e kurr sbehen bashke edhekur vjen puna tek b.ytha vete. ishalla ju lejne te gjitheve pa rroge e te hani mutin tuaj sa te mbaroje pune qeveria me tenderat. Kur i ferkoni krahet rames edhe per 120 mln euro qe i fitoi becheti imagjino ca popull mjeran e injorant jemi.

  1. Ne 1981 , Regani ju vuri nje ultimatum te gjithe kontrolloreve ajror ne ShBA qe kishin filluar nje greve .
    Nese neser ne mengjes nuk ju gjej ne pune.. mos hajdeni me ! .
    Keshtu qe 13900 kontrollore ajror , te nesermen u gjeten pa nje vend pune, dhe pa nje rroge.

  2. Ti cope mishi linde ashtu do te vdesesh, taksirati i te tjereve qe nuk kane karin ne vend te kokes. Vazhdoni beni krahasime me ameriken. O luan mbeshtillja niko peleshbythe, nuk je per pidh ti se je produkt bunkeri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu