• |
ide | kryesore

Zbulohet nga erdhën kontrollorët e huaj që vunë në punë kullën e Rinasit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kontrollorët shqiptarë që lanë punën “për shkak të stresit dhe paaftësisë shëndetësore” janë zëvendësuar menjëherë. Fluturimi i avionit të Air Albania që solli 100 mijë doza të vaksinës Sinovac ishte i pari dhe i vetmi që preku pistën e aeroportit të Rinasit këtë të enjte.


Burime të lapsi.al thanë se në vend të kontrollorëve shqiptarë kanë mbërritur fillimisht disa kontrollorë turq të cilët janë ulur në aeroportin e Podgoricës në Malin e Zi dhe më pas janë sjellë me makina në Tiranë. Burime nga Albcontron thanë se aty kanë mbërritur gjatë pasdites edhe disa kontrollorë nga Greqia.


Zyrtarisht nuk konfirmohet shtetësia e kontrollrëve që po punojnë, por thuhet se “janë vendas dhe të huaj”. ©LAPSI.al

18 Comments

   1. O yll i Selise ROZE! Pervecse nuk ka baze ligjore, por me siguri keta i paguan me dyfishin e pages maksimale ..si i behet per kapricio diktature te paguajme keta e te leme tanet ne burgje e prokurori?
    Gjithe klani kuaj ne biruce do perfundoje!

 1. Kryestrumbullari i bllokimit të aeroportit, drejtori i standarteve në Albcontrol, Fisnik Tabaku, punonjës prej 13 vitesh i aviacionit, në vitin 2010-2012 ka përfituar bursë të paguar nga Autoriteti i Aviacionit Civil Shqiptar për studimet e tij master në Universitetin Leiden në Hollandë.

  Për gati 20 muaj studime, vëllait të opozitares i janë paguar shkolla, qereja e banesës dhe shpenzimet ditore kokër më kokër 57 mijë e 600 euro nga taksat tona.

  Njeriu që duhet të justifikonte rrogën e lartë, dietat, privilegjet dhe bursën me paratë e shqiptarëve, dje ua futi shqiptarëve duke ua bllokuar bashkë me sivëllezërit e tij militantë, të vetmin aeroport ndërkombëtar.

  1. ka respektuar kontraten si gjithe te tjeret apo ka dale jashte kontrate dhe ti vjell vrer si KRM-a..? Ka te drejte te protestoje per veprime arbitrare, apo do ti bindet hungerimes se liderit boteror..si gjithe ju trans te selise roze

 2. Dhe asnje nga Bangladeshi???

  Shume shpejt presim te vijne trupa ushtarake dhe policore nga Turqia, qe te mposhtin puçin

 3. Ardhja e tyre eshte e paprecedente dhe perben shkelje qe shtetas te huaj menaxhojne hapesiren tone ajrore, por diktatoret se njohin dialogun

  1. Ku di “Titonsi” ca eshte taxhia. O Tirons ti kujton se pune eshte te jesh Tirons🤪 vetem, e mundesisht ta besh pa leke. O klluf, kudo ne bote kontrolloret ajror paguhen shume. Po te paguhesh me sufllaqe e me 30000 leke ne muaj, normal qe do te bej cudi rroga e tyre. Ruajne avionet qe te sigurohen te vijne robt shnosh e mire ne toke nuk rujn lopt e tua ne Kllojk.

 4. ti kalojne drejtesise keta bythqire te kulles kontrollit Te denohen per sabotazh Ceceni Berisha dhe katunari Cepanit Ilir Muti ngele si mut tani dhe nuk ndihen me kjo eshte nje fitore tjeter per Ramen

 5. U paralajmerua situata para ca ditesh me punonjes prej Bangladeshi Kjo ishte loja per te sjelle Turqin ketu Pse kot vajti tek Erdogani ????!!!!!!

  1. Miri, le te mos i komplikojme gjerat kur nuk duhet, kjo nuk ishte loje per te sjelle Turqine ketu, Rama gjen rruge te tjera me te pershtatshme per ta bere ate. Thjesht gjyshi Erdogan e ndihmoi me greve-thyes mikun e tij Rame ne kohe te veshtire, se te dy ata jane njesoj me njeri tjetrin.

   P.S. Nje shenim – nje gje qe me habit shume eshte kjo miqesi e cuditshme Erdogan-Rama! Prisja qe edhe ne miqesi Rama te ishte me perendimor.

 6. U paralajmerua situata para ca ditesh me punonjes prej Bangladeshi Kjo ishte loja per te sjelle Turqin ketu Pse kot vajti tek Erdogani ????!!!!!!

 7. Do tu vijne turqit, greket, somalezet e tu qijne grate. U befshi me vellezer e femije te zinj. Nuk erdhi guruja kot ne rinas ku i puthen tocin e karit grate e bythqirave. Nga enverre pedja keni mesuar shume. Rrofte gomandanti riosh bythqirosh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu