• |
ide | kryesore

Aktivistët për mbrojtjen e Teatrit i dhurojnë maketin Bashës: Mbajeni në zyrë për të realizuar qëllimin e përbashkët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Aktivistët për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar i dhuruan Lulzim Bashës një maket të godinës që u shemb.


Dhurata është prezantuar nga regjistori Robert Budina që i ka kërkuar Bashës ta mbajë në zyrë maketin për të realizuar qëllimin e përbashkët.


I theksons e kultura do të jetë ambasadori më i mirë i Shqipërisë për anëtarësimin në BE teksa ka akuzuar Ramën si sulmues të artistëve edhe pse vinte nga fusha e kulturës.

”Kemi një dhuratë për liderin e opozitës, Lulzim Basha. Maket i teatrit i prodhuar nga arkitektët. Përmasat janë marrë gjatë 3 viteve të protestës. Mbajeni në zyrë për të realizuar qëllimin e përbashkët. Rikthimi i Teatrit është edhe rikthim i vlerave qytetare dhe të kulturës. Të rikthehet. Me rikthimin e tij do jetë dhe rikthimi i vlerave dhe kulturës. Kultura do të jetë ambasadori më i mirë i Shqipërisë për anëtarësimin në BE. NE u sulmuam nga një kryeministër që vjen nga fusha e kulturës.

Kemi mbërritur në ditën që Teatri mos ndërtohet dhe këtutë ngrihen vlerat e korrupsionit. Për këtë kemi mbështetjen e Europës. Ju uroj ta mbani në zyrë.’- u shpreh Budina.

8 Comments

 1. Ky Roberti eshte ai sekretari i organizates komuniste, qe u betua mbi varrin e Enver Hoxhes.
  Si ka mundesi qe te gjithe sekretaret komuniste perfunduan ne PD.
  He se desh harrova. Edhe spiunet e bijte e spiunave perfunduan ne PD.
  NAMUT, futi shpejt e shpejt nje byrek me gjize dhe he, komento se NA MYTEN KOMUNISTET.

 2. Shume i bukur maketi. Eshte mire te behet sic ka qene dhe me kushte shume te mira per nje insitucion te tille. Te pakten nuk do te kete lidhje me ate baraken e qelbur qe u shemb.

 3. Per ju komentuesit e shqupit qe shkruanit se rroga e nje KONTROLLORI I TRAFIKUT AJROR NE EU ESHTE 10 MIJE – 20 MIJE EURO .

  Lexoni statistikat e meposhtme te BE tek ” Airport Air Traffic Controller Salary ”’ .
  1) The average airport air traffic controller gross salary in France is 40 351 € or an equivalent hourly rate of 19 €. In addition, they earn an average bonus of 1 957 €.
  2) The average airport air traffic controller gross salary in Finland is 42 375 € or an equivalent hourly rate of 20 €. In addition, they earn an average bonus of 2 055 €.
  3) The average airport air traffic controller gross salary in Greece is 25.808 € or an equivalent hourly rate of 12 €. In addition, they earn an average bonus of 1.252 €.
  4) The average airport air traffic controller gross salary in Germany is 45.494 € or an equivalent hourly rate of 22 €. In addition, they earn an average bonus of 2.206 €.
  5) The average airport air traffic controller gross salary in Italy is 36.299 € or an equivalent hourly rate of 17 €. In addition, they earn an average bonus of 1.761 €
  6) The average airport air traffic controller gross salary in Ireland is €42,443 or an equivalent hourly rate of €20. In addition, they earn an average bonus of €2,058.
  7) The average airport air traffic controller gross salary in Netherlands is € 45.387 or an equivalent hourly rate of € 22. In addition, they earn an average bonus of € 2.201.
  8) The average airport air traffic controller gross salary in Spain is 29.716 € or an equivalent hourly rate of 14 €. In addition, they earn an average bonus of 1.441 €.
  9) The average airport air traffic controller gross salary in United Kingdom is £33,997 or an equivalent hourly rate of £16. In addition, they earn an average bonus of £1,649.
  .
  .
  .
  .

 4. OJQ -ja e sumes do ndertoi tramvain por jo ne toke se na prish kete qytet te lashte .gjysem italian e gjusem turk.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu