• |
ide | kryesore

“S’ka pasur negociata me Albcontrol”/ Avokati i kontrollorëve ajrorë: Kërkojmë rrëzimin e akuzave

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Avokati i kontrollorëve të Albcontrol, Rezart Kthupi, pas seacës gjyqësore për tre të arrestuarit për grevën në Rinas, deklaroi se mes kontrollorëve dhe Albcontrol më parë ka pasur takime, por jo negociata., ku thjesht janë informuar se vendimi është për uljen e pagave dhe nuk ndryshohet.


Ai thekson se në gjyq do të kërkohet rrëzimin i akuzave pasi kanë qëllime të ndryshme nga respektimi i ligjit.


“Ka pasur takime, jo negociata. Do të thotë që ka mundësi, kurse në takime ka thënë që s’ka negociatë, vetëm informim.

Nuk e dimë çfarë do kërkojë Prokuroria, kërkojmë rrëzimin e akuzave. Është një akuzë e ngritur për qëllime të ndryshme nga respektimi. Deduksionin e bëni ju.” – u shpreh avokati.

3 Comments

 1. Per ju komentuesit e shqupit qe shkruanit se rroga e nje KONTROLLORI I TRAFIKUT AJROR NE EU ESHTE 10 MIJE – 20 MIJE EURO .

  Lexoni statistikat e meposhtme te BE tek ” Airport Air Traffic Controller Salary ”’ .
  1) The average airport air traffic controller gross salary in France is 40 351 € or an equivalent hourly rate of 19 €. In addition, they earn an average bonus of 1 957 €.
  2) The average airport air traffic controller gross salary in Finland is 42 375 € or an equivalent hourly rate of 20 €. In addition, they earn an average bonus of 2 055 €.
  3) The average airport air traffic controller gross salary in Greece is 25.808 € or an equivalent hourly rate of 12 €. In addition, they earn an average bonus of 1.252 €.
  4) The average airport air traffic controller gross salary in Germany is 45.494 € or an equivalent hourly rate of 22 €. In addition, they earn an average bonus of 2.206 €.
  5) The average airport air traffic controller gross salary in Italy is 36.299 € or an equivalent hourly rate of 17 €. In addition, they earn an average bonus of 1.761 €
  6) The average airport air traffic controller gross salary in Ireland is €42,443 or an equivalent hourly rate of €20. In addition, they earn an average bonus of €2,058.
  7) The average airport air traffic controller gross salary in Netherlands is € 45.387 or an equivalent hourly rate of € 22. In addition, they earn an average bonus of € 2.201.
  8) The average airport air traffic controller gross salary in Spain is 29.716 € or an equivalent hourly rate of 14 €. In addition, they earn an average bonus of 1.441 €.
  9) The average airport air traffic controller gross salary in United Kingdom is £33,997 or an equivalent hourly rate of £16. In addition, they earn an average bonus of £1,649.
  .
  .
  .
  .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu