• |
ide | kryesore

Sot mbahet seanca e parë gjyqësore për padinë e kontrollorëve të AlbControl për reduktimin e pagave

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sot është seanca e parë gjyqësore në lidhje me padinë e ngritur në gusht 2020 nga kontrollorët e Rinasit që kundërshtojnë vendimin e Këshillit Mbikëqyrës për reduktimin e pagave.


Kujtojmë se kontrollorë të AlbControl hynë në grevë, ndërsa në shenjë kundërshtie për reduktimin e pagave bojkotuan punën, duke bërë kështu që të pezulloheshin dhe fluturimet në aeroportin e vetëm ndërkombëtar që kemi, atë të Rinasit.


3 Comments

  1. T’ua mbillim gjiqin reaksionareve dhe sabotatoreve!
    T’i rrasim ne burg pa gjiq puçistet, sic beme a’here me Gjishin e ministres Balluku!

    1. Jam dakord, vetem qe Gjyshi i kesaj ishte kriminel me nam qe ne 1956 ka vrare e prere pa hesap “armiqte e diktatures se proletarietit”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu