• |
ide | kryesore

32 viktima dhe 1 092 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

-Instant, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit janë shënuar 32 viktima dhe 1092 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.


Ndërkohë raportohet se është shënuar numër rekord i të shëruarve. Plot 2 003 persona e kanë fituar betejën me virusit. Deri më tani janë vaksinuar mbi 18.000 qytetarë ndërsa numri i vaksinave që do të mbërrijnë në vend do të rritet në fund të prillit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu