• |
ide | kryesore

Del seria e tretë që u çensurua/ Si e torturon shefi Lali Fikun

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Sapo ka dalë në rrjet seria e tretë e aventurave të Lali Fikut, ku personazhi që ngjason me Erion Velinë merr detyrë nga shefi i madh  të ndërtojë një kullë në qendër të qytetit fasada e së cilës të ngjajë me portretin e Edo- hanit. Pasi çon në shkollë djalin e kryeministrit, pasi detyrohet të bëjë vaksinën, këtë herë Lali fiku ka një detyrë edhe më të rëndë.


Në serialin që u tentua të çensurohet, duke penalizuar faqen e Brrylit që bënte transmetimin e tij, vihen në lojë edhe figura të tjera të galaksisë Rama si Spiropali, Belinda, Mazniku dhe Fuga.


Intriga kryesore e tij përqëndrohet në lojën plot dredha të Lalit edhe për të bërë të gjitha cirqet e mundshme për t’iu servilosur Edi Ramës, por edhe njëkohësisht, për ti vënë stërkëmbshka që mund të sjellin dështimin e tij dhe zënien e vendit të liderit nga Veliaj.

@Lapsi.al

 

Shikoni poshtë sipas radhës serinë e parë dhe të dytë 

Shikoni episodin e parë/ Starton seriali humoristik për Lali Erin

Shikoni episodin e dytë/ Lali i Bashkisë detyrohet ta marrë live vaksinën misterioze

 

7 Comments

 1. cfare karash qe jane PeDet! me keto karlliqe duan te fitojne zgjedhjet? Populli e di mire se kush eshte Lali Eri dhe cfare pune ka bere ne Tirane

 2. Cfare pune ka bere Lali Pleri ne Tirane o dudum mavi apo qe e ka betonizu me keq se shefi vet kur ishte kryetar bashkie. Si duket ti do jesh dezhurni Bashkise

 3. SPAK: Nën hetim pasuror një numër i konsiderueshëm personash të krimit dhe korrupsionit, 661 pasuri të sekuestruara falë OFL-së,byrektore gati per pune dhe Prasin salih ne Sume

 4. Uriah Hippi koqe fiku
  Qe hapet porsi llastiku
  Pederast e çun legen
  Ne Tirane si ai nuk gjen

  Lali fiku matrapiku
  E ka hunden si sqep qukapiku
  I pabese dhe mashtrues
  Lajkatar njeri zuzar

  Lali Zdromsi qen i Rames
  Si langua ai kuis kur padroni
  I hedh kockat ai me vrap shkon i lepin.

  Lali dhjeri turiderri
  Na ish katunar i mjeri
  Llafazan dhe frikacak
  Delirant dhe injorant

  Lal Ndrageta Lal puseta
  Lal hajduti Lal çifuti
  G99 çun Mazllum
  Eshte mashtrues qe ben zullum.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu