• |
ide | kryesore

Rama bën llogaritë me Damianin e dosjes “339”: PS merr 74 deri në 78 mandate deputetësh

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është pritur me iso në Kuç, të cilën e cilëson si një majë të bekuar të Labërisë. Pasi shijoi ison e grupit polifonik, Rama u ul në një lokal aty pranë, ku bëri edhe parashikimet e zgjedhjeve të 25 prillit. Parashikimet Rama i shkroi në një mbulesë tavoline dhe doli në rezultatin se PS do të marrë 74-78, ndërsa nuk kanë munguar “thumbat” për presidentin Ilir Meta.


Edi Rama: Në 74 deri në 78, po bëni ky ndonjë tërmet të madh, shkojmë edhe 80 ne.


Qytetari: Po Ilir Meta do të japë dorëheqjen pastaj?

Edi Rama: Kështu ka thënë, eha sa gjëra ka thënë. Por ai është me hënë, kur ka qenë hëna mbarë kemi bërë punë të mira bashkë, por këtë herë është kthyer hëna mbrapsht dhe nuk po kthehet më mbarë.

Kukës 1, Dibër 3, Shkodër 4, Durrës, 8, Lezhë 3, Tirana 19, Elbasan 8, Korçë 6, Berat 5, Fier 10, Vlorë 9, Gjirokastër 3. Tani, jemi në rregull. U bëtë të gjithë si Luli. Tani, unë iu thash 74, deri në 78 tani. Këta zotërinj që ta dish ti, këtu, në zonën poshtë penalltitë i gjuajmë ne, ndonjë penallti është në shtyllë, rezultati final 74 deri 78.

11 Comments

 1. 72 mandate I keput Ps keto zgjedhje, vetem se ne vlore merr tete dhe ne fier 9 maksimumi.Veriun e humb te gjithin ps.Pd vjen nga veriu me + 7 mandate maksimumi.Shqiperia e mesme dhe jugu ps del ne avantazh me + 12-13 mandate.Nqs ndonje nuk e beson le ti beje screenshot kesaj qe kam shkruajtur.po deshet ua japes rezultatin sipas qarqeve

 2. A pa mundur që jugu nuk ndryshon!!!E po zaten atje ku është krimi atje fiton Rilindja.Se ndodh një gjë e tillë vendoset përfundimisht diktatura.Dhe izolimi i pa shmangshëm!!Të shohim Amerikën pastaj do të bëjë të njëjtën gjë si kundër Berishës në 97???

 3. Dhe me ate qe s’thuhet te Lindes i merr 79 + gurune e Damjanit vete 80te ,edhe p….. e Spiropidhit 90 te ja u kry dhe kjo pune ,te fala Lyljeta Bozos.

 4. Shkoder: ps 4,pd+lsi 7,psd 1.
  Kukes: ps 1,pd+lsi 2
  Diber:ps 2,pd+lsi 3
  Lezhe: ps 3,pd+lsi 4
  Veriu ps 10 mandate ,pd+ lsi 16 mandate
  Difference Pd + 6 mandate nga veriu.
  Shqiperia e mesme +jugu:
  Tirana: ps 19,pd+lsi 17.
  Elbasan:ps 8,pd+lsi 6
  Durres:ps 7,pd+ lsi 7
  Berat: ps 7,pd+lsi 3
  Fier:ps 9,pd+lsi 7
  Vlora:ps 8,pd +lsi 4
  Korce:ps 6,pd +lsi 5
  Gjirokaster: ps 2,pd+lsi 2
  Shuma shqiperia e mesme+ jugu:
  Ps 63 mandate,pd+lsi 51.
  Shuma veri+ shqiperia e mesme+jugu:
  Ps :10+63= 73 mandate
  Pd+ Lsi= 16+51= 67 mandate.
  Nje mandat mund te merret nga paritite e reja, nqs kjo ndodh, ps humbet nje mandat ne njerin nga qarqet e medha dhe ps shkon ne minimumi 72 mandate te sigurta.Nqs lsi sdel mire, mund te shkoje dhe me teper
  Nqs ndonje nuk mendon keshtu,le ti beje screenshot ketij komenti dhe pas zgjedhjeve, mirepres cdo lloj komenti.Flm

  1. Ka shume mundesi te dale dhe ky rezultat dhe nuk eshte cudi fare.Aresyeja: Atje ku fiton shumicen PS dhe qe fatkeqeisht ka me shume mandate ne nivel qarku, shumica e popullsie ne ato qarqe, fatkeqesisht akoma kane nostalgji per PPSH, dhe rrjedhimisht votojne qoarrazi per PS edhe sikur brekushet e Ramazanit te cojn per deputet e jo me Ramazanin dora vete.

   Gjithsesi, uroj t’i therrasin mendjes njerezit se spo marin mandat te trete KM perendimore e skandinave qe jane ku e ku per nga integriteti moral dhe cfare nuk bejne per vendin e tyre, jo me te votohet nje delenxhi qe di vetem te beje kopalla, te ofendoje bashkekombasit e tije dhe te mos realizoje asnje, po asnje premtim. Eshte kulmi dreqi e mori te pranojme si shoqeri te udhehiqemi nga Gramoz Fucking Ruci, ministri i brendshem i PPSH-se. Tmerr!

 5. Po ku je re Gani Bobi ku ke qene deri tani, na ke lene shurdh dhe qorra e s’marrim vesh se c’far behet me sondazhet,po ke harruar qe mandate marrin e derrat e opozites se re ,dhe nje pyetje e hengre qebapin e Erdoganit se sufllaqet kan mbaruar.

 6. O cun,ke ngaterruar adrese, nuk jam sufllaqexhi une ,as Gani Bobi,as nuk me plas fare per asnje nga forcat politike e nuk ua kam nevojen fare.Ky eshte nje parashikim I imi personal bazuar ne shume perllogaritje dhe te dhena.Krahasoji te dhenat qe kam paraqitur, nuk perputhen me asnje sondazh te asnje tv.flm

 7. Cfaredo rezultati ne favor ter Ramazonit sme habit pasi Shqiperia ka rene ne diktature te maskur me opozite qe thjesht ben lojen e pushtetit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu