• |
ide | kryesore

Video/ Përplasje e pabesueshme në E-Prix: me makinat të ndaluara në prova, Turvey godet Vergne e Dennis

-Instant, Sport, Video

Aksident i keq gjatë provave të lira 1 të Romë E-Prix. Pas flamurit me kuadrate, Oliver Turvey, në timonin e Nio, nuk i pa makinat e tjera që kishin ngadalësuar deri në ndalim dhe me shpejtësi u përplas dhunshëm duke shkaktuar një karambol shumë të rrezikshëm me Jean Enrice Vergne (Ds Techeetah) dhe Jake Dennis (Bmw). Pas një çasti frike, të tre pilotët dolën nga makinat e tyre të shkatërruara të padëmtuar. Do të jetë një garë me kohën për të marrë pjesë në programin e mbetur të ditës.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu