• |
ide | kryesore

Fraza që ka thënë Ibrahimovic, vetëm për të kuq nuk është: Marseca ka probleme me milanezet

-Instant, Sport

Gjithcka ndodhi në pjesën e dytë të Parma-Milan, me kuqezinjtë që kryesonin me dy gola: Zlatan Ibrahimovic, pas një konflikti mes Saelemaekers dhe Pezzella, i thotë diçka arbitrit Maresca që i tregon kartonin e kuq. Një situatë që nuk ishte shumë e qartë si për ata që ishin në fushë ashtu edhe për ata që po ndiqnin ndeshjen në televizion. Siç raportohet nga Sky, Ibra doli shumë i zemëruar nga fusha, duke sjellë fanellën para gojës së tij dhe duke vazhduar t’i drejtojë disa fjalë edhe arbitrit të katërt.


Kështu, Maresca, e rigjen veten të kontestuar edhe në anën tjetër të Milanos pas polemikave me Antonio Conten gjatë Udinese-Inter, me trajnerin e zikaltërve që kishte akuzuar arbitrin e ndeshjes për mani protagonizmi. Tani i takoi Ibras që mori kartonin e tij të tetë të kuq në të 5 kampionatet evropiane. Pioli e sheh veten ti duhet të bëjë pa kampionin suedez, pasi u detyrua të heqë dorë nga Rebic, që gjithashtu u përjashtua për protesta nga arbitri Pasqua në ndeshjen kundër Napolit.


Në momentet pas ndeshjes, trajneri i Milanit tregoi atë që i kishte thënë Ibra, duke shpjeguar se sulmuesi specifikoi vetëm se ai kishte diskutuar me qetësi me gjyqtarin dhe se fjalët e fundit drejtuar Maresca ishin: “Por atëherë nuk të intereson ajo që them unë? “. Një fjali që padyshim u keqinterpretua nga gjyqtari që e përjashtoi.

Edhe Leao, i intervistuar pas garës, foli për cështjen që përfshiu Ibran: “Këto gjëra ndodhin. Shokët e mi të ekipit luftuan deri në fund dhe kjo është gjëja më e rëndësishme”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu