• |
ide | kryesore

Listat e votuesve të sigurtë të PS-së: S’mund të mungonte as Met Veliu (shikoni faksimilen)

-Instant, Arkiva

Në databazin e rilindjes ku janë dekonspiruar numrat e kartave të telefonit dhe ato të celularëve për qëllime elektorale qytetarët janë ndarë në dy grupe të mëdha: në ata që janë votues të sigurtë të PS, në ata që janë të lëkundur dhe në ata që janë kundër (shiko linkun poshtë).


Ekskluzive/ Si na monitoron Rilindja nr e telefonit, nr ID, vendet e punës, të dhënat konfidenciale për 910 mijë votues të Tiranës


Në mes të votuesve të sigurtë mavi PS nuk mund të mos llogariste edhe reporterin e shquar Met Veliu. Ai theksohet se preferon PS dhe se është një votues i sigurtë, ndërkohë që patronazhiste e tij është Fatbardha Beqaj.

Tërmet në faqen Lapsi.al/ Lumë kërkesash nga qytetarët për të zbuluar “patronazhistin” që i përgjon në emër të PS

Natyrisht mënyra si e shohin zyrtarët socialistë nuk ka aspak lidhje me mënyrën profesionale se si e ushtron profesionin e tij Muhameti.

Si përgjohet sipas listave sekrete të PS vota e Ardit Gjebreas, Alketa Vejsiut, Rovenda Dilos, Ermal Mamaqit dhe Arbana Osmanit

Prandaj nuk është e qartë të kuptohet nëse ata e kanë ngjyrosur në mabi për shkak të kronikave të tij, apo për faktin se për disa kohë ka punuar si zëdhënës i rilindjes pranë ministrisë së Ekonomisë.

©Lapsi.al 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu