• |
ide | kryesore

Tërmet në faqen Lapsi.al/ Lumë kërkesash nga qytetarët për të zbuluar “patronazhistin” që i përgjon në emër të PS

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Porsa Lapsi.al botoi lajmin se ka zbulluar dokumentat se si na përgjon rilindja për zgjedhjet, duke na përdorur nr ID, vendet e punës, të dhënat konfidenciale  faqja jonë është tronditur nga një lumë kërkesa nga qytetarët për të zbuluar patronazhistin që i mbullon në emër të partisë. Në këtë skandal të vjedhjes të të dhënave personale për qëllime elektorale socialistët kanë sekuestruar përmes organizmave shtetërore ku ne depozitojmë të dhënat gjithcka ne kemi dorzuar tek institucionet shteterore ne mënyrë konfidenciale. Ata i ndajnë njerëzit në dy grupe të mëdha: të sigurtë ose jo. Dhde të gjithëve u caktojnë një “patronazhist” që i mbulon në emër të partisë për ti bindur të votojnë.


Lexo këtu:


Ekskluzive/ Si na monitoron Rilindja nr e telefonit, nr ID, vendet e punës, të dhënat konfidenciale për 910 mijë votues të Tiranës

Me tu publikuar lajmi se Lapsi.al disponon dokumentin sekret, me 910 mijë emra të qytetarëve të Tiranës, origjinali i të cilit gjendet në zyrat e PS, qytetarët nuk reshtin së shkruar për të zbuluar se cili është “patronazhisti” i tyre. Redaksia e Laps.al u kërkon të falur atyre që për arsye mungese stafi nuk u ka kthyer dot përgjigje.

©Lapsi.al

 


13 Comments

 1. Dhe po ti shohesh, jo vetem ne Tirane por dhe neper rrethe, te gjithe militantet e Rilindjes dalin ne terren me bllok me emra dhe info shume te sakte per cdo zgjedhes.
  Ishte dicka shume e habitshme sesi kishin info kaq te detajuara, deri ne momentin qe u zbulua qe kane vene ne sherbim dhe shtetin ne formen e ish-Sigurimit.

  Spaskemi pare gje akoma…

 2. Zbulluar, dorzuar…..kush i shkruan keta artikujt e lapsit? Boll me metoden “Babale” se e bete te gjithe ate popull spiun!

 3. Termet nga pordhali i lapsit.
  Sa bukur ja bejn qefin vetes keta te pordhalit te lapsit.
  Mos harroni jeni vetem nje pordhal, militantetsh, dhe te disa si puna ime qe futet ketu vetem per tu tallur, me ju. Asgje me shume.

 4. E kam pare vete ate aplikacionin e PS. E ka bere kompania me pronar Lulzim Bashen nga Korca. Po ajo kompani ka bere aplikacionin qe hedh shortin elektronik per gjyqtaret e apelit. Kta dine cilet gjyqtare jane te tyret dhe ndikojne duke vene gjyqtaret qe duan ne gjyqin e apelit. Ne 2017 diferenca ne kuti dhe atyre te thena nga patronazhistet ishte me pak se 0.2%

 5. Ti je ai -kari-qe ha mut c’do dite tek -Lapsi-o -valium-dhe shkruan hy sa per tu tallur .Ti je nje mga me te thekurit o kafshe.

 6. Jam Iliri Tiran 59 vjec; qe ne femijeri jam syvejuar e internuar prej paraardhësve te ketyre Ndyresirave qe qeverisin me vota te vjedhura e te intimizuara.atehere nuk e kishin problem qoft edhe ekzekutimin e qytetarëve qe edhe sot nuk ua tregojnë se ku ua kan flakur te pushkatuarit pa gjyq familjareve te tyre .Keta ndyresira qe vjedhin vota me cdo lloj menyre duhen ndaluar sa nuk eshte vone sepse nuk eshte cudi qe tete egzekutoj ne pragun e shtepis sikurse paraardhesit e tyre.personalisht dota mbroj voten time qoft edhe me pirun makaronash.jo vetm deshiroj kete por dua qe cdo shqiptar ta mbroj voten e tij me pirun dhe tu nxjerr syt Qelbesirave patronazhis qe mbajn Cuna problematik.falemindert qe mundesuat qendrimin tim.

 7. Ilir

  Te pershendets, pajtohem totalisht me ju !
  Kjo eshte menyra e vetme per tu ndier i lire ne kete vend.

  Gjithe te mirat !

 8. Pershendetje Ilir

  Pajtohem krejtesisht me ju, ajo eshte e vetmja menyre per tu ndier i lire ne kete vend.

  Gjithe te mirat !

 9. Lapsi bjeri shkurt dhe publikoje listen ta dim se kush na spiunin ne pune, ne pallat apo lagje per llogari te partise pushtet. Keto jane metodat e Shtazit (Stasi) ne RDGJ (Gjermanine lindore ) dhe sot jane te pafalshme per ti lejuar te aplikohen serish si dikur nga Sigurimi i Shtetit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.