• |
ide | kryesore

Transportonte ilegalisht 5 emigrantë drejt Tiranës, arrestohet shoferi nga Kavaja

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 40-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi u kap duke transportuar 5 emigrantë të paligjshëm.
Burime zyrtare nga policia e Korçës bënë me dije se në kuadër të operacionit të koduar “Perimetri” u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit me inicialet S. B., banues në Kavajë.


Ky shtetas është konstatuar nga shërbimet e Policisë Rrugore dhe SHÇBA-së në aksin rrugor Korçë-Maliq, pranë fshatit Libonik, duke transportuar në drejtim të Tiranës, me mjetin tip “Ford”, 5 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit, iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.


Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve” kryer në bashkëpunim.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu