• |
ide | kryesore

8 të vdekur dhe 345 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Arkiva, Lajme, Të fundit

8 raste të vdekjes dhe 345 raste të reja me COVID-19, janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë.


Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).
Njoftimi i plotë:
518 TË SHËRUAR DHE 345 RASTE ME COVID-19!
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.208 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 345 raste pozitive.
Brenda 24 orëve janë raportuar 8 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 3 raste (76, 70, 49 vjeç), Kamenicë 1 rast (59 vjeç), Lipjan 1 rast (64 vjeç), Pejë 1 rast (77 vjeç), Prishtinë 1 rast (68 vjeç), Skenderaj 1 rast (80 vjeç).


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu