• |
ide | kryesore

Belinda Balluku në “garë” me Elisën, tregon herët kur ka qarë për Edi Ramën dhe PS-në

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministrja e Energjetikës dhe Infrastrukturës, Belina Balluku në takimin zhvilluar me anëtarë të PS në Tiranë deklaroi se në PS ka mësuar se si funksionon partia dhe të gjitha procedurat që duhen ndjekur, duke e vlerësuar si shkollën më të vyer.


“Në 2009 mësuam që të gjitha materialet zgjedhore duhet të ruheshin pasi në rast të kundërt më zhdukjen e tyre, abuzimi ishte i jashtëzakonshëm”, tha Balluku.


Gjatë bisedës më tej ajo theksoi se nuk është penduar për rrugën që ka zgjedhur për t’ju bashkuar Partisë Socialiste, ndërsa tregoi dy momente që e kanë bërë të qajë në këtë rrugëtim të saj.

“Më kujtohet një moment në mbylljen e fushatës të 2009. Kryetari në atë kohë vazhdonte turin dhe ne na u dha detyra të qëndronim në Bulevard dhe kërkuam ndihmën e Fatmirit pasi policia nuk na lejonte të vendosnim foninë në të gjithë bulevardin.

Ne e ngritëm edhe skenën siç ngritëm edhe qytetin që i tregoi të gjithëve se çfarë force ishte PS-ja. Kujtoj që unë kam qarë kur Fatmiri mbajti fjalën pas mitingut për të thënë që 200 anëtarë të PS dhe deputetët e mbështetjes kishin vendosur të nisnin grevën e urisë, por kam qarë edhe kur kemi dalë nga greva e urisë pas vizitës së Edi Ramës në Bruksel.

Kam qarë shumë në historinë time politike në PS”, tha Balluku, ndërsa shtoi se nuk është penduar në asnjë moment për rrugën që ka zgjedhur.

15 Comments

 1. Ti ke rrjep edhe vet rilindjen me organizimin e mitingjeve. Qe nga bashkia e rames ju u bete me master e doktorature ne vjedhje.
  Ne burg me foton e rames do shkosh duke qare se e ke ne gen.

 2. Per te vjelle.

  As ne ender NUK I del te jete Ministre e Inxhiniereve.

  Por Rilindja ia beri endrat kesaj realitet.

  Ca pune ka kjo ne Ministrine e Infrastruktures?

 3. YMER GELBAZA KELLIRA ME NJE DOSJE TE RE PER EDI RAMEN ,ZAHO ESHTE I KUJTIM GJUZIT JO I EDI RAMES thotë:

  Elisa spiropali dhe zonja Balluku e lepijn Edi Raman nga para ,KURSE YMER GELBAZA KELLIRA CARLO BOLJA BOLINO KOL SALLAKU DHE SKENDER MINXHOZI NGA MBRAPA

 4. Kjo shoqja Balluku po e sfidon Spiropalin, cfare konkurence te llahtarshme ka brenda Rilindjes, kush te ia beje me shume qejfin “shefit”!!!
  Kjo lloje lepirje eshte e paimagjinueshme dhe tregon se cfare personaliteti kane keto njerez qe kane “qeverisur” 8 vjet!!!

 5. Aman qe paska qare dhe kjo Kkurva. Kjo nuk ka qare per burrat dhe femijet, po ama per Ramen po. Si gjyshja e vet qe qante per Beqir Ballukun me lot p… e pastaj e beri krushk.

 6. Ca jane mer keto Nafije kshu, kam qare thote:) per Edi Ramen. Pupupupuuu ca qenie humane mer zot.
  Ti po ke “qare” 8 vjet ke Albkontrolli qe merje 6 milion leke ne muaj rroge (pa permendur tenderat etj) dhe vazhdon te qihesh, me fal, te qash akoma dhe kete minut duke na vjedh si Ministrja qe ul avionin ne toke pa prekur pisten:).

  A mortja qe si ha ato qe ju votojne ju, se ju ne rregull jeni o Merushe.

 7. Ka qajt siper karit se nuk ka rob normal qe qan nga politika perveçse kur te mbushen xhepat plot.
  Kjo eshte kokrra e kurves, ARSYEJA QE E LA SOKOL BALLA ISHTE SE U QINTE KE BASHKIA RAMES.

 8. Kjo eshte kurva e Rames, keta bejne orgji me spiroplain pasi grate e shift Jane te ndara ne 2 turne, ka nje turn qe e urren ne maksimum turnin e kesaj kurves. Prandaj edhe kjo i vuri qellim vetes qe te dobesohej ne maksimum duke perdorur ampula 5 mij euro qe japin efekt ne 3 muaj.

  Keto Jane me vese kan te ulta saqe edhe sulltan Hamidi do i kishte zili.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu