• |
ide | kryesore

Champions, përcaktohen arbitrat: një spanjoll për Dortmund-City e një hollandez për Liverpool-Real

-Instant, F1, Sport

Carlos del Cerro Grande do të gjykojë ndeshjen e kthimit të vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, e planifikuar për të mërkurën në orën 21.00, mes Borussia Dortmund dhe Manchester City (ndeshja e parë 2-1 për anglezët). Spanjolli do të ndihmohet nga bashkatdhetarët Juan Carlos Yuste dhe Roberto Alonso Fernandez. Arbitri i katërt do të jetë Jose ‘Maria Sanchez, ndërsa në Var do të jetë Juan Martinez Munuerae Ricardo de Brugos.Ndeshja në Anfield Road, mes Liverpool dhe Real Madrid (3-1 për Blancos), e planifikuar gjithashtu për të mërkurën në orën 21.00, do të drejtohet nga Bjoern Kuipers. Arbitri holandez do të ndihmohet nga bashkatdhetarët Sander Van Roekel dhe Erwin Zeinstra. Greku Tasos Sidiropulos do të jetë arbitri i katërt, ndërsa hollandezi tjetër Pol Van Boekel do të kontrollojë Var-in. Në fund, roli i Avarit do të luhet nga Dennis Higler, edhe ai hollandez.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu