• |
ide | kryesore

Fier/ 30-vjeçarja humb jetën në sallën e lindjes, familja denoncon mjekët

-Instant, Lajme, Të fundit

Një ngjarje e rëndë është shënuar për një familje nga Mallakastra, ku një 30-vjeçare ka humbur jetën në sallën e lindjes në maternitetin e Fierit, shkruan Panorama.com.


E reja ka humbur jetën gjatë lindjes.


Policia nuk ka një njoftim mbi ngjarjen dhe nuk dihen ende arsyet e vdekjes së saj, por familjarët e 30-vjeçares kanë ngritur gishtin e përgjegjësisë mbi mjekët që janë kujdesur për të.

Ata i janë drejtuar Prokurorisë me kallëzim penal dhe ajo ka nisur hetimet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu