• |
ide | kryesore

Historia e pabesueshme: në Kolumbi skuadra zbriti në fushë me… 7 lojtarë

-Instant, Sport

E pabesueshme ajo që ndodhi në Kolumbi dhe më saktësisht Rionegro Aguilas, një ekip që luan në kampionatin elitar amerikanojugor. Për shkak të një vatre infeksioni të Covid që shpërtheu ditët e fundit, ekipi e gjeti veten me lojtarët të numëruar, për sfidën e planifikuar për orët e fundit kundër Boyaca Chicò.


Megjithatë, Federata kolumbiane ka vendosur që gara të zhvillohet. Prandaj, Rionegro Aguilas u paraqit me lojtarët e vetëm që kishte në dispozicion: vetëm 7 nga të cilët 2 portierë.


Çdo gjë është e dokumentuar më së miri përmes mediave sociale, ku ekipi, duke filluar nga grumbullimi, tregoi mosbesimin për atë që po ndodhte. Në fillim, Aguilas u rreshtua me skemën 2-1-2-1 dhe portierin e dytë në mbrojtje. Imazhet shkuan menjëherë nëpër botë me Marca dhe ESPN të cilët treguan këtë histori të pabesueshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu