• |
ide | kryesore

Merkel: I trembemi valës së tretë

-Instant, Lajme, Planet

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se shifrat e të infektuarve me koronavirus janë shumë të larta. “Vala e tretë është mbase më e keqja për ne,” ka theksuar Merkel.

Duke folur sot në hapjen e Ekspozitës Dixhitale të Hanoverit, Kancelarja e përshkroi situatën në Njësitë e Kujdesit Intensiv si jashtëzakonisht të vështirë dhe shtoi se, për të thyer valën e tretë, “arma më e rëndësishme është vaksinimi” .


Testet, tha ajo, na ndihmojnë të ndërtojmë një urë, derisa të shohim efektin e imunizimit.

Më herët gjatë ditës, Peter Liese , Eurodeputet i partisë së Kancelares gjermane, përshëndeti nisjen e dozave të vaksinës Johnson & Johnson në vendet anëtare të BE.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu