• |
ide | kryesore

Rama ‘hap thesin’ e premtimeve: Ato që vendet evropiane i kanë arritur me shekuj, ne do t’i arrijmë në këtë dekadë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga Cërriku, kryeministri Rama është shprehur se e ka kthyer nga emigracioni bindja se maja ku Shqipëria duhet të ngjitet është e arritshme. Sipas Ramës, socialistët mund ta bëjnë Shqipërinë gur të rëndë në vendin e vend, prandaj 25 prilli nuk është vetëm garë personale, por shumë më tepër se kaq.


Rama: Mua nga emigracioni nuk më ka sjellë ndonjë nevojë që të gjejë punë si ministër, s’më ka futur në politikë halli se s’dija të bëja punë të tjera, nuk ishte pasioni im i parë, po mua më ktheu nga emigracioni bindja se maja ku Shqipëria duhet të ngjitet është e arritshme dhe se nëse shqiptarët arrijnë të rezistojnë kur ndjejnë lodhje, arrijnë të besojnë kur janë të mërzitur, të durojnë, kur ndjejnë kundërshti ajo majë jo vetëm është e arritshme, por ne mund dhe do ta arrijmë, Shqipëria mund dhe do të bëhet kampionë e krejt Ballkanin, në digjitalizimin, turizëm, agroturizëm, duhet punë e durim e kohë. Ato që komentojnë nga Belgjika, Austria, nuk duhet ta harrojnë se atje nuk vidheshin dritat para disa vitesh, nuk ishin të bllokuara kanalet vaditëse, nuk vidhej uji, nuk ishin gjykatës e prokuror shitës të drejtësisë. Ato janë bërë me dekada, ne nuk kemi nevojë për shekuj, sot teknologjia, shpejtësia e lëvizjes është ndryshuar, ne na duhet vetëm kjo dekadë ku kemi hyrë dhe të mos kthehemi pasi dhe të pendohemi. Ne mund ta bëjmë Shqipërinë gur të rëndë në vendin e vend, prandaj 25 prilli nuk është vetëm personale, por shumë më tepër se kaq.


9 Comments

 1. Rama po thote qe do e bejme Shqiperine kampione ktu e aty…. po per kete duhet kohe edhe pune.

  Titulli Lapsit: Rama hap Thesin

  Basha premton 100 milone per fermeret, miliona per femijet, miliona per pensionistet, rroga nga 1000 euro per mjeket, 400 euro rroge minimale….. te gjitha keto duke ulur taksat!

  Titulli Lapsit: Basha shpalos programin

 2. A te qifsha robt, ne Belgjike e Austri nuk futet njeri ne burg per 25 mije lek drita te papaguara e per me teper te vrase veten nga depresioni. Vetem ne shqiperi ndodh qe hyn ne burg ai qe nuk paguan drita dhe korrupton policin me 1000 leke, kurse ju qe vidhni milionat e eurove diten per diell, jo qe nuk hyni ne burg, por keni dhe pafytyresine te tallni dhe karin me miletin. Kjo, sepse keni sigurine se Drejtesia e re eshte bere per mos tju prekur ju dhe fatkeqesisht me kete popull fukara dhe pa ndenje revolte ju flini te qete.

 3. GENJEVE 8 VJET DHE VAZHDON TE TALLESH BYTHEN ME SHQIPTARET QE I VARFEROVE NE EKSTREM . KOMANDON SE BASHU ME KRIMIN E KRIMINELET , PO TERHIQNI PREJ HUNDESH ÇDO INJORANT E TANI TALL KARIN O KURVE TALLE KUR KE GJETUR KETE POPULL MATUF E IDIOT QE SI DELET RRINE E TE DEGJOJNE.

 4. O ramazono,
  e ke dhi muhabetin me kto rrena. As Elisa s’ti beson dot. Ke njezet e kusur vjet qe ke qene ne politike dhe ke bere nje mut te madh. Pse duhet te te besojne prape ty per kater vjet te tjera? Apo tani qe ke Luljeten ne ekip do ti besh ato punerat e mira qe s’i bere per 20 vjet?
  Njerezit te besuan para tete vjetesh, te dhane timonin qe te ishe vetem para kater vjetesh, edhe cfare ke bere? Deshtim ne cdo drejtim me perjashtim te droges dhe krimit.
  Me cfare do me e bo Shqiperine ti? Me ata 400 000 shqipetare qe kane marre rruget gjate qeverisjes tende?
  Perpak harrova, ti do ti zevendesosh me Pakistaneze dhe ata nga Bangladeshi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu