• |
ide | kryesore

Rama-Manastirliu në Elbasan: Sot mbërrijnë 7020 vaksina Pfizer

-Instant, Lajme, Të fundit

Sot pritet të vijnë 7020 dozat të kontratës me Pfizer dhe do të vijojë vaksinimi në të gjithë vendin. Lajmi u dha nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ndërsa ndoqi nga afër një proces vaksinimi në qarkun e Elbasanit, së bashku me kryeministrin Rama.


“Dua që t’ju siguroj që ky proces do të vijojë me të njëjtin ritëm. Do të vijojë shtrirja dhe shpërndarja e vaksinave në të gjithë vendin. Pra nuk do të ketë asnjë lloj vonese edhe në shpërndarjen e vaksinave që pritet që të vijnë”.


Manastirliu tha se procesi i vaksinimit do të vijojë me të njëjtin ritëm, duke bërë me dije se janë mbi 185 mijë të moshuar të vaksinuar deri më sot dhe më shumë se 260 000 vaksinime në total.

4 Comments

  1. 3.510 persona do marrin Ptizer. Urraaaah . Rrofte Partia me shokun Edi ne krye qe po vaksinon 0.13% te popullsise. Na dhente nga ditet e tij, te Balles dhe Spiropalit me shoke

  2. Skandal në këtë rast do të ishte përgjimi, influencimi, klientelizmi, apo ndikimi i njerëzve nga forcat politike.

    Skandal do të ishte kontrabandimi i zgjedhësve në listat e votuesve për interesa të momentit. Siç ka ndodhur për shembull në vitin 2011 në Tiranë, kur në kryeqytet u sollën vetëm për të fituar Lulzim Basha, zgjedhës nga i gjithë vendi. Skandal do të ishte nëse do të përdoreshin fonde të panjohura për të paguar bileta avionic, për zgjedhës që u kërkohej të votohej për Lulzim Bashën siç ndodhi në 2011-n në Tiranë.

    Por le të vijmë tek ajo që mediat e opozitës e cilësojnë si “shkelje e të dhënave personale”.

    Materiali i botuar sipas të gjitha gjasave, është një database i vjetër i PS-së së Nanos, pasi aty edhe analistë që sot përkrahin PD-në haptas figurojnë si mbështetës së Partisë Socialiste.Ty do ta bejne ne try të vogel o byrektor

  3. O KQZ muti O SPAK derri po ky po bën fushatë me taksat e shqiptarëve ky gomar he Cirona ja shjërdheftë krej familjen me radhë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu