• |
ide | kryesore

Trajneri i lajmëron se po vinte policia, pastaj i përjashton nga skuadra: festa klandestine e lojarëve të Leicester mbyllet me errësirë

-Instant, Sport

Një ‘trimëri’ që rrezikon ti kushtojë vendosjen në Ligën e Kampionëve Leicester. Foxes, në fakt, humbën 3-2 përplasjen direkte me Ëest Ham, një ndeshje në të cilën trajneri Brendan Rodgers hoqi dorë nga mesfushorët Hamza Choudhury dhe James Maddison, si dhe sulmuesin Ayoze Perez, fajtorë për pjesëmarrjen në një festë, duke thyer rregullat anticovid. “Kush bën një gabim është jashtë skuadre” briti tekniku anglez.

“Duhet të transmetojmë vlera pozitive dhe të dërgojmë sinjale në këtë drejtim: nëse nuk japim disa ndëshkime, të rinjtë nuk do të mësojnë kurrë. Ne përgatisim ndeshjet në një mënyrë të caktuar, unë kam djem të mirë në dispozicion, por, ata që shkelin protokollin, janë jashtë “shpjegoi Rodgers pas ndeshjes.


Tabloidi The Sun rindërtoi atë që ndodhi, sipas të cilit në javën që parapriu ndeshjen kundër Hammers, të tre (por edhe mesfushori Harvey Barnes është gjithashtu i përfshirë në aferë, i skualifikuar për ndeshjen e së dielës) morën pjesë në një festë të organizuar nga vetë Perez, së bashku me rreth njëzet vetë. Në mes të mbrëmjes ka mbërritur një mesazh me tekst nga Rodgers, duke u thënë atyre të ‘ndalonin vallëzimin’, sepse aty së shpejti do të mbërrinte policia. Miqtë e tjerë, në atë moment, u zhvendosën në shtëpinë e Choudhury, për të vazhduar festën, ndërsa lojtarët e tjerë të Leicester qëndruan në shtëpinë e Perez, por në errësirë. Kur arritën oficerët e policisë, të thirrur nga fqinjët, heshtja dhe errësira që mbizotëronte në shtëpi i bindi ata të mos ndërhynin. Të tre lojtarët janë përjashtuar nga skuadra për shkelje të protokollit anticovid dhe do të jenë përsëri në dispozicion për gjysmë-finalen e FA Cup të së dielës kundër Southampton.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.