• |
ide | kryesore

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama nga Gramshi: Do jap mishin dhe shpirtin që Shqipëria të kapë majën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një takim në kuadër të fushatës elektorale në Gramsh teksa është shprehur se mandatin e tretë nuk e do për veten por për Shqipërinë. Në fjalën e tij, kreu i qeverisë thotë se nga pikëpamja profesionale i ka arritur të gjithë, por shprehet se kërkon ende pushtet për Shqipërinë dhe shqiptarët. Në fjalën e tij ndër të tjera, kryeministri shprehet se Shqipëria duhet të kap majat.


“Unë jam këtu për të dhënë mishin dhe shpirtin për të kapur atë majë. Ne nuk e duam pushtetin për vete.  Unë nuk e dua pushtetin për veten time. Nëse dikush do thoshte ça do ti më: Ke qenë ministër, kryetar bashkie, je kryeministër. Nga pikëpamja profesionale unë i kam parë të gjithë këto maja. Nëse qëndroj këtu, qëndroj sepse mua këtu nga emigracioni më ka sjellë maja që kam parë për Shqipërinë dhe gjithë shqiptarët. Përsa kohë shqiptarët, shumica duan të ngjiten në atë majë unë e di si mund të ngjitemi në atë majë. Unë jam këtu për të dhënë mishin dhe shpirtin për të kapur atë majë. Ne kemi bërë gabime pa diskutim.  Ne nuk jemi të rënë nga qielli. Nga qielli vetëm shiu bie.” tha Rama.


8 Comments

 1. Kjo është një shprehje koti.
  As zoti i plotëfuqish s’e ka arritur majën.
  Në politikë matesh me ç’farë ke bërë në një mandat të caktuar dhe të kufizuar.

 2. Do te japesh varferine dhe nenshtrimin e Shqiperise miqeve te tu, armiq te shqitpareve o mut ! Kur per tete vjet i vodhe dhe i varferove dhe i neperkembe, ç’fare te ben te besosh , o i pabese, se shqiptaret te japin voten! Ke vdekur, nuk e kupton? Ti o funderrine vetem me vjedhje votash mund te besh ndonje hap para ndryshe je i mbaruar! Por kete here po i vodhe votat ke hakmarrjrn e popullit qe nuk dihet se ku mbaron, o qenie e perdhosur! Mos harro o kerme se mandatin e pare e more duke genjyer Meten, te dytin genjeve Llulin, tani, nuk genjen me dot qenje e dhjere hajdut e trdhetar!

 3. O RROT KARI, KUR DON ME KAP MAJAT NUK MAHET AFER NJE SHKERDHAT E HAJDUT SI BEN AHMETAJ.

  PO TI JE ME KELYSH KURVE DHE HORR E ME MASHTRUES EDHE SE AI.

 4. Mandatin e trete do jap mishin( bythen) dhe shpirtin( krahun) per ta bere kete vend, ju lutem por dy mandate e para i kisha per vete dhe per ju dhash ka…in.
  Kjo eshte si me thone palikari ,dy mandate te kam shkerdhy me peshtym ,tani do ju shkerdhej me vaj.
  Po cfare bere 8 vjet o lideri yne KARIzmatik punove per vete dhe tani medemek do tallesh trasta me ne, boll mo rrena ka nje fund ashtu si do e kesh ene ti.

 5. Vetem po te japesh te gjithe pasurit e vjedhura, parate e depizituara brenda e jashte vendit te tuat, te Lindes, te Olsit e te Zahos do te te japim voten e do te te ndihmoje te arrish majen e Everestit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu