• |
ide | kryesore

Meta: 25 prilli referendum kundër mafies së inceneratorëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ilir Meta shprehet se gropat e zeza të inceneratorëve të mafies, i thithën 100 përqind paratë e planifikuara për financim nga taksapaguesit në 2020. Sipas tij, pjesa e projekteve të menaxhimit të mbetjeve shfaq realizim të dobët që shkon deri në 9%.


Presidenti i referohet një raportimi në lidhje me fondet e thithura nga inceneratorët në vitin 2020.


“Gropat e zeza të inceneratorëve të mafies, i thithën 100 përqind paratë e planifikuara për financim nga taksapaguesit në 2020, ndërkohë që pjesa tjetër e projekteve të menaxhimit të mbetjeve shfaqin realizim të dobët, që shkon deri në 9%.

Prandaj 25 Prilli është referendum popullor kundër mafies së inceneratorëve e plehrave dhe kandidatëve të saj.”


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.