• |
ide | kryesore

Probleme me mpiksjen e gjakut, SHBA pezullon vaksinën ‘Johnson&Johnson’

-Instant, Arkiva, Planet

Autoritet në SHBA kanë urdhëruar pezullimin e vaksinimit me ‘Johnson&Johnson’. Ky vendim nga FDA erdhi pas shfaqjes së disa rasteve të mpiksjeve të gjakut.


Vaksina ‘Johnson&Johnson’ është preferuar si variant nga shtetet pasi funksionon vetëm me një dozë.


Kujtojmë se ditën e djeshme u hap drita jeshile, ku nisi shpërndarja e vaksinave kundër COVID-19 në Bashkimin Evropian. Shpërndarja ishte planifikuar të ndodhte në fillim të prillit, por procesi ishte shtyrë për shkak të problemeve me prodhimin.

Mësohet se autoritetet do të shqyrtojnë rastet me trompozë, ndërsa më pas pritet të merret dhe vendimi përfundimtar.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *