• |
ide | kryesore

Publikimi i të dhënave personale, Elisa Spiropali flet si Brisi: Ku qëndron problemi këtu?!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministrja për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali pranon se Partia Socialiste ka një databazë me të dhënat e votuesve por tregon se informacionet nuk janë publikuar nga e majta. Spiropali ishte sot e ftuar në Top Talk, ku gazetari, Denis Dyrnjaja e pyeti si kanë dalë të dhënat e tij personale, duke përfshirë kartën e identitetit dhe numrin e celularit.


Spiropali: Ne thjesht i evidentojmë votuesit. Nuk i ndikojmë dot, as nuk i çojmë në qendra votimi të na votojnë.


Gazetari: Përdoret numri i telefonit, përdoret kodi i kartës së identitetit dhe këto janë të dhëna personale

Spiropali: Jo, ne nuk i përdorim askund. Unë nuk di të them si e qysh i ka botuar një portal apo disa portale, ata mbajnë përgjegjësi për botimin. Në, që nga viti 2008 kemi një databazë që përditësohet

Gazetari: Le ta bëjmë më ilustrive, del emri im, mbiemri im, atësia, numri i telefonit dhe ID-ja, qendra e votimit dhe thuhet aty, votues i sigurt. Unë ndërkohë nuk votoj fare!

Spiropali: Po, pikërisht

Gazetari: Po ç’punë kanë të dhënat e mia?

Spiropali: Ja këtu, ty të paskemi marrë gabim, se një aktivist i joni mendon se ti voton PS-së por ndërkohë nuk është kështu. Por ama, si të ndikon ty kjo, ne nuk të ndikojmë!

Gazetari: Më ndikon, se më sugjestionon. Unë dua të votoj PS-në tani, nuk e votoj dot se them më paragjykojnë njerëzit që po votoj Partinë Socialiste.

Sipas Spiropalit, është normale, kudo në botë, që partitë politike të kenë databazë me të dhënat e votuesve.

15 Comments

 1. Keta jane cmendur, me cte drejte na caktojne pas b.. the nga nje survejues, keta duhen ndeshkuar

  me cdo mjet te mundshem dhe jo vetem me vote.

 2. Kjo nuk i vjen as te thoi Brisit, gjithe ajo femer ca e krahasoni me kete shkurre super hajdute qe ka rrezik vetem per gojoren e ka perdorur!

 3. Kjo esht vetem fillimi..per aq koh sa ktij populli nuk i kercet fare pse jo elisa shkerdhejani nonen se nuk ja ndjen njeriu…ne jena tmor fund po na mer neper kembe dhe lemja pazarit

 4. Shikoni Serialin vizatimor Uriah Fiku te faqja e Brrylit!

  Spiropall-ngrenesja me kelyshet e tjere te Ridhjerjes jane bere per here te pare personazhe komike ne kete vend!

 5. O Denis, e dime qe svoton fare ti se te leshon goja leng kur permend Ramen si dikur Vjollca Vokshit per Salen:). E rendesishme ketu nuk eshte se per ke voton apo mendohet se voton ti, une dhe te tjeret (megjithese dhe kjo eshte problem). Problemi eshte aksesi i NID tend, timit e te tjereve nga persona te paautorizuar. Kjo eshte veper PENALE dhe keta persona qe kane nderhyre ne serverat e E-Albanias apo Tatimeve duhen futur ne BURG. Gjithe te tjerat jane relativizime e fresk Rilindjes.

 6. Kulmi ishte kur tha se ID mund te jene marre nga komshinjte. Denis Dynjaja qe eshte ne njefare menyre tip M. Veliu, do duhej t’i bente vetem nje pyetje te thjeshte: Ma thuaj ID tende. Kaq do mjaftonte per ta smontuar komplet kete Dylqinjen e Tobozes.

 7. Problemi qendron te fakti qe ju po merni metoda naziste e komuniste per te kapur pushtetin. Besoj se e di se çpasoja paten popujt qe ju nenshtruan diktaturave.

 8. Kam vënë re se më të shqetësuarit nga zbulimi i skandalit të fundit të Ramës, janë gazetarët bythëlëpirës të tij.
  As që ka fare nevojë që gazetarë si Frrok Çupi, Sokol Balla, Minxhozi, Dyrnjaja, Dudushi e askushi të pohojnë se votojnë për PS.
  Këta soj gazetarësh janë edhe më të neveritshëm në propogandën kundër opozitës se edhe Tao Tao

 9. Lista e zgjedhesve te marre nga portalet qeveritare me te gjitha te dhenat eshte krim.
  Nga ajo liste fillon baza e manipulimit, sepse duke pasur nje saktesi te plote per gjithcka duke sdhfrytezuar shtetin se ai ju adha listat , si dhe preferencat e votimit ju e dinit me afersi sa vota kishit ne cdo qender votimi
  dhe sa ju duhet te blinit me ane te rushfetit ,ndereve shteterore e presionit.Ajo ju krijoj ju mundesi te benit nje nderhyrje qelizore deri ne lidhjet familjare te cdo familje duke i manipuluar me vende pune, legalizime .hipotekime.dhe fonde per termetin etj duke u mbeshtetur te njesimi i pushteti me shtetin.
  ME ANE TE KETIJ INFORMACIONI TE MARRE NE MENYRE TE PALIGJSHME DHEKRIMINALE JU I MANIPULUAT ZGJEDHJET PARA SE TE KRYHEJ VOTIMI.Prandaj te dhenat personale mbrohen me ligj qe tnjerezit si ty mos te kene mundesi ti perdorin ne menyre te kunderligjshme dhe te denueshne.
  JU KUJTONI SE JENI AQ E ZGJUAR SATE MASHTRONI AUTORITET NDERKOMBETARE OSBE ODHIR
  QE JANE EKSPERTE NE KETE FUSHE.Ata e denuan ne raport kete akt dhe manipulimin qe eshte bere nepermjet saj.
  Albitri kryesor ambasada USA e dine shume mire kete por hesht si ka heshtur perpara se ju perkrah ju per aresye qe ti i din dhe EDI I din.
  Spiropali EDI ESHTE SERVIL POR NUK ESHTE BUDALLA.AI E DIN DERISA AMBASADA USA ESHTE ME TE
  AI DO FITOJ.
  Por edhe amerikanet e kane te qarte se megjithe mbeshtetjen qe ju dhane juve direkt dhe stimulimit te partive te vogla indirekt per te percare opoziten ajo doli me e forte.
  Ato e kane te qarte tani harten e vertete politike , JU pa perkrahjen e tyre nuk do te arrinit kurre te krijonit
  te vetem qeverine me mundesi as opozita .Ato arriten te eliminojne LSI ne si faktor. po jo PD.
  Prandaj ato me ane te ambasadores se tyre duan te regullojne imazhin perballe popullit SHQIPTAR DUKE I KERKUAR RAMES BASHKEPUNIM ME OPOZITEN MEGJITHESE NE POZITAT E FITUESIT
  KJO NUK MJAFTON.
  BASHKEPUNIMI DUHEJ TE BEHEJ NE POZITA TE BARABARTA.
  RAMA E KA TE QARTE SE AMERIKANET I PERDORIN SERVILET POR NUK I KANE QEJF BUDALLENJT.
  EDHE VETE RAMA NUK I KA QEJF KETE KATEGORI.
  Prandaj eshte me mire per ty te pakten te heshtesh per listat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu