• |
ide | kryesore

Rama: Arsyeja pse nuk dal në debat me Lulzim Bashën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama për herë të parë ka treguar arsyen pse nuk pranon një debat publik me kryedemokratin, Lulzim Basha.


I ftuar në emisionin “Përballë” ne RTSH, Rama theksoi se debati publik nuk është traditë e zgjedhjeve shqiptare, ndërsa shtoi se nuk dëshironte që ta sillte ai risinë për aq kohë sa përballë tij ka një lider që nuk mban përgjegjësi për ato që thotë dhe bën.


Pse nuk pranoni një debat me Lulzim Bashën?

Rama: S’di të ketë pasur ndonjëherë në zgjedhjet shqiptare debat me kryeministrit dhe rivalëve përkatës. Nëse është një traditë dhe unë e kam thyer më thoni.

Po pse të mos e nisni ju?

Rama: Do duhej që të ishte vërtet përballë një lider që është përgjegjës për atë që thotë dhe atë që bën dhe jo dikush që edhe pse falë konsulentëve i ka fshehur nga ekranet ata që e kontrollojnë dhe ata që mund ta fshijnë për 30 sekonda nga ai pozicion. Është fare e thjeshtë.

LSI është Ilir Meta, PD është Sali Berisha?

Rama: Po patjetër!

Po PS?

Rama: PS është një skuadër që unë kam nderin e madh ta drejtoj.

9 Comments

  1. O ramamuti sala me tosin ben debat ti nje debat ke ber me Besnik mustafen dhe dole na WC per debate ti tregon veten gomare100%

  2. hahahahaha o cna dhive se qeshuri o Xon. Po ti dil o burre ne debat me nje gjumash, e “tall pak leshte” me te duke ja renditur “tere arritjet e tua dhe premtimet e mbajtura ” gjate ketyre 8 viteve me tepsi e timon.

  3. Edi ben mire qe e injoron idiotin Basha Nuk shanc koqja hollandez te debatoje me Edi Ramen qe e mban ne maje te karit Lylen

    1. Po pikerisht, ate po kerkojme te shohim ta mbaje ne maje te karit. Puna eshte se spo ja man bytha qe ta maje ne maje te carit, o SUFLLAQE.

  4. O i paloqe, qe mbash dike ne maje te loqes, duhet te kesh loqe, ti nuk ke, vetem ne mbajtsh ne bithe! E di qe nuk pergjigjesh se nuk ke ç’ thua e nuk je per débat se je mushke nga trute, e mut nga shpirti.

  5. Te dashur bashke vuajajtes; Mjaft te mendoni se enveri nuk i fuste ne burg a ta qe nuk paguanin dritat,dhe ramizi nuk i vodhi zgjedhet ne ’92 per te kuptuar se sa i ndyre eshte kjo va the me kryeqelbesiren ne balle. Te votojne lirine, jeten te ardhmen, begatine, jo hajduterine dhe tradhetine. Kush voton rimutin eshte anti atdhe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu