• |
ide | kryesore

Rama për opozitën: Janë gati të djegin Shqipërinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama deklaroi në Prrenjas se përballë PS-së është alternativa, që nëse nuk ka pushtetin, është gati ta djegë Shqipërinë.


Rama theksoi se nën qeverisjen e tij, shteti është transformiar e se tashmë shërbimet janë online. Ai shtoi se shërbimet online kanë bërë të mundur shkelmimin e korrupsionit.


“Më 25 prill të mos themi, që varja se këta janë të gjithë njësoj. Para ca vitesh, në çdo hap kishte një gropë në Prrenjas, kurse sot është më mirë dhe nesër do jetë akoma më mirë. Dielli i këtij vendi të ngrohë këdo, duke qenë ekonomia e Shqipërisë në funksion të secilit. Ata që duan të rikthehen, janë po ata, vetëm se para kanë dikë që bën rolin e dhëndrit, që kontrollohet.

Ne kemi zeruar taksën për biznesin e vogël dhe mendojmë për shqiptarët. Të lamë pas ndasitë e të bashkohemi më 25 prill. Janë provuar dy herë në pushtet e kemi parë çfarë punësh kanë bërë. Shteti po transformohesh i gjithi. Ne kemi bërë shërbimet online, duke i dhënë fund korrupsionit. Ata luftojnë që të pushtojnë sërish Shqipërinë si plaçkë. Kur nuk janë në pushtet, janë të gatshëm ta djegin Shqipërinë. Ata i thonë dhëndrit që na merr nusen se po e more, e dimë ne se çfarë bëjmë me këtë plaçkë. Ne duam që shteti të jetë për shqiptarët”, deklaroi Rama.

8 Comments

 1. Edhe e-albanian, edhe tenderat dhe shume sherbime te tjera online i filloi Saliu. Ti thjesht shtove ca tjera dhe perfeksionove menyren e vjedhjes me to si tek ai tenderi unazes. Perfundimisht nuk ke asnje pune te filluar nga zero dhe te mbaruar. Deshtim total.

 2. DHE DO TA DJEGIM E DO TA BEJME SHKRRUMB E HI DERISA TI DHE SEKTI YT ANTISHQIPTAR TE SHPORREN NGA KY VEND O KURVE MASHKULL

 3. Perveç fryrjes se xhepave te tu , une nuk di qe ti te kesh bere ndonje gje te mire per shqiperine . Perkundrazi e degjenerove deri ne skamje kete popull . tani pretendon te fitosh perseri? Kurrrrrrrr !!!!! As mos e ço neper mend , ndryshe …………. ekupton vete ti lepurush me gezof ujku

 4. Për këtë kopuk fajin e kanë armiqtë e brëndëshëm(opzita)!!!Po Shqipërinë e ke djeg ti mor çapaçul që prej 8 vjetësh.Si ke lënë gjë babait tat shpirtëror.

 5. E kush flet. ky qe e ka perdhos shtetin duke e vene ne sherbim te partise. Ky qe ka krijuar ate

  qe as fashizmi nuk ka arritur ta beje, nje liste te votuesve me te dhenat personale te marre institucione

  shteteror ku per secilin ka nje spiun patronazhist dhe ku je i skeduar si armik nqs nuk voton PS.

  Eshte e qarte se kjo liste u jepet institucioneve shteterore dhe zyrave ku merren sherbime nga

  qytetaret dhe ku para se te merret nje sherbim ne baze te ligjit verifikohesh nese je votues i Ps

  apo jovotues pra nje armik. Si mund te ta jape bie fjala legalizimin e shtepise Artan Lame , ky

  militant i paskrupullt i partise nqs ti je i skeduar si armik nga patronazhisti ?

 6. Shqiperia eshte komb i djegur dhe jeton nga rastesia prej shekujsh, pamvarsisht djegsave X apo Y ne genetike.
  By Konica

  Edo, A ma nderron dot shtestesine? ta jap voten po ma nderrove.

 7. Shqiperine nuk e djegin o monster asnje pervec teje qe ke mentalitetin sovjetik qe pushetin e marim me dhune dhe me dhune e mbajme..

  Ik robshkerdhyer mashkull se burre nuk je ti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu