• |
ide | kryesore

Sot, dita e puthjes/ Çfarë duhet të dini

-Instant, Stil

Puthja është një formë intime fizike që e bën gjithmonë partnerin të ndihet i dashur dhe i vlerësuar.


Dita e puthjes është një nga ditët më romantike edhe sepse puthja është një kënaqësi e veçantë midis partnerëve dhe rrit dashurinë. Çdo vit Dita e Puthjes festohet edhe për të ndezur më shumë dashurinë dhe pasionin në marrëdhënien në çift.


Puthja nuk është e dobishme vetëm për marrëdhënien tuaj, por gjithashtu mund të bëjë mrekulli edhe për shëndetin.

Pse e festojmë këtë ditë?

Puthja është një mënyrë e veçantë e shprehjes së dashurisë dhe një pjesë integrale e një marrëdhënieje të shëndetshme. Dhe, siç ka thënë me të drejtë poeti Rupert Brooke, “Një puthje e bën zemrën të re përsëri duke zhdukur vitet”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu