• |
ide | kryesore

Basha: Korrupsioni i përhapur në çdo degë, 34% e familjeve shqiptare paguajnë ryshfet për shërbime bazike

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, me anë të statuseve në rrjetet sociale, shkruan se korrupsioni është i përhapur në çdo degë të shoqërisë. Lideri demokrat thekson se 34% e familjeve shqiptare paguajnë rryshfet për shërbime bazike.


Janë 34 për qind. Sipas Transparency International, vendi ynë renditet i pari në rajon me një nivel ryshfeti 34 për qind”, shkruan Basha.


 

 

7 Comments

  1. database me të dhënat personale të të 3 milion shqiptare shqiptarëve mund të blihet edhe në internet për vetëm 1500 lekë të reja, apo 12 euro.
    Bëmë një provë, e blemë 12 euro duke paguar përmes sistemit paypal, shkarkuam database, për pak minuta e instaluam në kompjuter dhe përmes kësaj baze të të dhënave kërkuam dhe gjetëm emrin, datën e lindjes, atësi, adresa dhe informacione private të njërit prej gazetarëve tanë. Bëhet fjalë për shumicën e informacioneve që janë edhe tek ”database” që sipas PD përbën një skandal.
    Cili zyrtar publik vodhi këtë database dhe e shpërndau në internet? Përgjigja duhet të vijë pikërisht nga PD, sepse database që shitet sot online është ajo e vitit 2008, kur Partia Demokratike ishte në qeveri. Edhe atëherë si sot, regjistri i gjendjes civile ishtë nën kontrollin e Ministrit të Brendshëm dhe në vitin 2008, viti ku referohet databaze e vjedhur, Ministri i Brendshëm ishte Bujar Nishani.

  2. Berisha: Edhe unë do i sakrifikoj fëmijët e mi si Adem Jashari. Basha: Fëmijët e mi jetojnë në Holandë, pa i sakrifikoja dhe unë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu