• |
ide | kryesore

Danimarka pezullon përdorimin e AstraZenecas

-Instant, Lajme, Planet

Danimarka ka pezulluar përdorimin e AstraZeneca për një periudhë të pacaktuar.


Ky veprim pritet të vonojë fushatën e vaksinimit në vend për disa javë.  Pa vaksinat J&J dhe AstraZeneca, ekspertët paralajmërojnë se programi i vaksinimit të Danimarkës mund të mos përfundojë para fundit të vitit.


Tashmë vendi mbështetet vetëm në vaksinat amerikane Pfizer dhe Moderna për të vaksinuar të gjithë popullsinë e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu